Úvod Naše aktivity Development Chytré bydlení Technologie

Moderní technologie
Představte si, že svůj domov můžete ovládat jednoduše odkudkoli na světě. Že neutrácíte za zbytečné vytápění v době, když není nikdo doma, a přesto se vrátíte do příjemně teplého prostředí. V letních vedrech zase budete mít vyvětraný byt, ještě než do něho vstoupíte. 

Co technologie dovedou

Inteligentní dům znamená především snadnou kontrolu nad spotřebiči, regulací teploty a zabezpečením. Rok od roku využíváme více a více elektrických zařízení a čím dál více z nich má přístup k internetu. Domácí automatizace propojuje všechna zařízení v jeden systém, který může být snadno ovladatelný skrze mobilní zařízení či počítač. To znamená, že nepotřebujeme hromady samostatných ovladačů a také, že jednotlivá zařízení mohou spolupracovat. Například pokud zapnete televizi, automaticky se zatáhnou žaluzie a zapnou tlumená světla.

Naštěstí už jsou pryč doby záplavy kabelů a velkých nevzhledných přístrojů. Pokud se rozhodnete si pořídit domácí automatizaci, nemusíte se obávat toho, že by tím utrpěl vzhled vašeho domova. Zde se vše potřebné odehrává skryto v pozadí. Zařízení jako Žaluziový modul, Stmívač či Přepínač jsou navržené tak, aby se vešla do standardních ovládacích tlačítek na stěně. Nikdo ani nepozná, že jsou zapojené.

A aby toho nebylo málo, je součástí moderních technologických prvků vašeho bytu rovněž nucené větrání v podobě rekuperace, včetně automatického ovládání časovými programy, větrání na základě obsahu CO2 a vlhkosti nebo i režimu chlazení, či naopak ochrany proti námraze. 

Jak se ovládají

Rozhodně však nemusíte být žádným velkým programátorem, abyste mohli systém inteligentního ovládání používat. Příprava i samotný provoz jsou jednoduché. 

Scénář, který si nastavíte, se promítá do přehledů v podobě grafů a vy tak budete mít vše pod kontrolou. Zjistíte tak třeba, zda se vám teplota v bytě opravdu snížila poté, co z něj každé ráno odcházíte do práce či zda se naopak topení spouští přesně v ten moment před návratem domů, který jste si původně nastavil. Chytré bydlení poskytuje přípravu pro takové inteligentní ovládání bytu. Pak je už jen na každém z vás, zda tento systém využijete.

Funkcionalita

A co samotná funkcionalita? Lidé očekávají že chytrý dům dokáže předvídat a obstarat jejich potřeby. Zatím je třeba brát ono „předvídání“ trochu s rezervou, ale je pravda, že se smart produkty dokáží učit podle našeho chování a následně optimalizovat řízení spotřeby či ušetřit náš čas automatickými úkony.

Inteligentní domácnost nám též umožňuje vzdáleně ovládat domácí spotřebiče, vytápění, ventilaci či zabezpečovací systém. Správně nastavený systém dokáže snížit měsíční náklady a šetřit životní prostředí. S tím, jak se zvyšují náklady na energie, se smart home stává více a více výhodnou investicí.

Další vybavení

A nezůstává pouze u něho. Moderní technologie se promítají také do dalšího vybavení. Výtahy vyšší třídy Chytrého bydlení jsou oproti celé řadě jiných nejen rychlejší, ale pojmou i více osob.

Moderní technologie jsou tu jednoduše pro vás! V případě Chytrého bydlení to platí dvojnásobně.

Kompletní přehled funkcionalit standardního vybavení inteligentního ovládání bytu naleznete v brožuře.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.