Úvod Naše aktivity Volný čas Vinařství Dog in Dock

VINAŘSTVÍ DOG IN DOCK

 

Jsme mladým vinařstvím ze Slovácka. Sídlíme ve Veselí nad Moravou, v těsné blízkosti oblíbené turistické destinace Baťova kanálu. Naší filozofií je výroba vína v harmonii s přírodou. Používáme ty nejmodernější technologie, které jsou co nejšetrnější k hroznům. Zároveň vycházíme z dlouholeté vinařské tradice na Moravě – díky vinohradům v podhůří Bílých Karpat mají naše vína výjimečný charakter.

Naší hlavní motivací je vášeň k vínu. Děláme to, co nás baví. Dbáme na kvalitu, harmonii chutí, jsme nadšení a snažíme se objevovat nové, dosud nepoznané…

2018
Degustace v původní zámecké oranžerii | Pop-up eventy | Výroba vína

2022
Výstavba nového areálu | Výroba vína

2023
Vinařské prostory | Restaurace | Skupinové akce | Vzdělávací prostory | Ubytování 

NAŠE VÍNA

VÝROBA A SORTIMENT

Našim cílem je vytvořit přírodní produkt. Hrozny jsou sbírány ručně a následně se zpracovávají velmi šetrným způsobem bez použití čerpadel. Pomocí systému pásových dopravníků jsou hrozny odzrněny a dopraveny do lisu, kde probíhá lisování za velmi nízkých tlaků. Kvašení probíhá v nerezových tancích, vybraná vína následně zrají v dřevěných sudech.

Zaměřujeme se na výrobu vína z typických odrůd vhodných pro region Slovácka, tedy zejména burgundské odrůdy Chardonnay, Pinot Blanc, Pinot Gris nebo třeba Ryzlinku rýnského. V našem sortimentu naleznete převážně vína bílá, jsme ale pyšní také na naše rosé, cuvée či vína červená, která lahvujeme nejdříve po 2 letech ležení v sudech. Vína dodáváme zejména do gastronomie – restaurací, hotelů, vinoték, ale také privátní klientele.

OCENĚNÍ

Navzdory relativně krátké historii dokázal Dog in Dock uspět na několika renomovaných soutěžích. Hned 2 zlaté medaile získala v roce 2020 naše vína na soutěži Král vín – úspěchu zde dosáhl Sauvignon Blanc (2019) a cuvée Will (2019). Podobný výsledek zopakoval Dog in Dock také v Národní soutěži vín, kde byla oceněna vína Zweigeltrebe rosé (2019) a Pinot Blanc (2019). Chardonnay (2019) získalo zlatou medaili na soutěži Prague Wine Trophy, Frankovka (2019) si zase vysloužila uznávaný titul Víno Jihomoravského kraje 2020.

DEGUSTACE A DALŠÍ NABÍDKA SLUŽEB

Cílem našeho projektu je vybudování moderního vinařství, které bude kombinovat vzdělávací, reprezentační a degustační prostory včetně občanské vybavenosti s volnočasovým využitím.

Od května do září probíhají v areálu vinařství ve Veselí nad Moravou ochutnávky kompletního sortimentu vín. Na objednávku je možné domluvit také prohlídku a degustace s výkladem v naší současné provozovně v Boršicích u Blatnice.

[design/2018/prev-arrow.png] Galerie [design/2018/next-arrow.png]

 
 
 
 
 
 
 
 
 

JAK DO AREÁLU

Zvětšit
 

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.