Úvod Naše aktivity Volný čas Areál Monínec

AREÁL MONÍNEC

UBYTOVÁNÍ

HOTEL

Hotel Monínec*** leží na Javorové skále 70 km jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje nedaleko města Sedlec-Prčice. Je nejvyšším bodem v ose Praha - Šumava ve výšce 723 m.n.m. Z hotelu je krásný výhled na krajinu Českého Meránu a České Sibiře. Nově vybudovaný hotel Monínec*** vznikl na místě původní budovy a je součástí Areálu Monínec. Nabízí komfort i pohodu uprostřed přírody a je vhodný pro relaxaci, soukromé akce i uspořádání firemních akcí, seminářů a konferencí.

NOVÁ JAVORKA

Nový penzion poskytuje ubytování ve stejném standardu jako Hotel Monínec***.

Javorka nabízí na třech patrech kromě ubytování také konferenční místnost a pohodlné zázemí pro Hotelovou lyžařskou školu a půjčovnu. Celkem 20 pokojů je velice podobných pokojím na hotelu. V nejvyšším patře vzniknou navíc tři apartmány s kuchyňským koutem, ty však plánujeme otevřít pro veřejnost pouze v letních termínech. V neposlední řadě Javorka nabízí ubytování pro hendikepované, které nám zatím na Monínci chybí. Celkem je zde 20 pokojů s 54 lůžky.
APARTMÁNY

Dva Apartmánové domy skýtají neobvyklý pohled - na malou Hlubokou. Tak se říká zámku v Jetřichovicích postaveném ve stylu jihočeského zámku Hluboká. Apartmány jsou pod dolní stanicí lanovky a nabízejí velmi pohodlné ubytování. Dvě budovy, 14 apartmánů, každý s vlastním krytým parkovacím stáním a uzamykatelnou lyžárnou, celková kapacita 70 osob.

PENZION

Čertovka je poslední z původních moníneckých budov. Ve spodním patře je útulný bar, který se dá využít jako společenská místnost.

V bezprostřední blízkosti je venkovní bazén s krásným výhledem a moderní dětské hřiště, přes louku tenis a volejbal. Penzion Čertovka nabízí levné ubytování v duchu starých časů. Pokochejte se krásami Středočeského kraje, konkrétně České Sibiře a českého Meránu v našich penzionech, tak jak jej vychutnávaly generace trampů, skautů a ortodoxních turistů před ne tak vzdálenými roky.

SPORTOVNÍ A JINÉ AKTIVITY

ZIMA

Monínec leží v srdci České Sibiře a kombinace jejího mikroklimatu, severní stráně a nadmořské výšky tvoří z místa jedinečný přírodní ledovec. Pro lyžaře i snowboardisty je zde několik sjezdovek. Vysoký komfort lyžování zajišťuje čtyřsedačková lanovka, která lyžaře vyveze až na vrchol 1,2 km dlouhé sjezdovky. Monínec je proto ideálním místem pro lyžování nedaleko Prahy.

Lyžařská škola nabízí výuku dospělým i dětem na Školní sjezdovce s pohyblivým kobercem dlouhým 93 metrů.Samozřejmostí je absolutní zázemí s kompletním vybavením pro zimní sporty včetně půjčovny i skiservisu. Díky nejmodernějšímu zasněžování je místní svah ideální pro lyžování i v době, kdy jinde už vytáhli kola.

Areál Monínec je také vybanený technologí umožňující zasněžování i při teplotách nad nulou, sezóna tady díky tomu trvá o poznání déle než v jiných střediskách.


LÉTO

V létě návštěvníci areálu ocení skvělé zázemí samotného areálu. Jako na dlani je tady vše co si rodina může přát. Venkovní bazén s překrásným výhledem, dětské hřiště, Aktivity park nabitý zábavou, koupaliště a hlavně velké množství cyklistických i turistických tras v okolí. Najdete tu také bikepark s několika trasami vhodnými jak pro zkušené bikery, tak pro začátečníky, děti i ženy. Vylepšená zhruba 2kilometrová bikeová trať nabízí na Monínci zakopané klopené zatáčky přímo na sjezdovce či několik skoků. Díky variabilitě stop každé z tratí zde zájemci najdou jak jednodušší sjezdy, tak i ty náročnější, které jsou charakteristické většími skoky. Pro méně zkušené je na Monínci určena nová trať Family trail, která měří zhruba tři kilometry.

V Aktivity parku Monínec se můžete zabavit na atrakcích jako je maxiskluzavka, obří kuličková dráha, trampolíny, tubing, aquazorbing, discgolf, lanový park, horské koloběžky, tenis, volejbal a další. Jen pár minut pěší chůze od spodní stanice lanovky se nachází přírodní koupaliště Pilský rybník, kde si můžete vyzkoušet jízdu na paddle boardu nebo na voru. K letnímu osvěžení je možné využít také Terasy Monínec u hotelu, kde je venkovní bazén velký 8x10 metru s protiproudem a perličkovou lázní a také nové dětské hřiště. Mnoho návštěvníků k nám jezdí také za golfem, který si vychutnávají v nedalekém areálu Čertovo Břemeno.

PROČ JET NA MONÍNEC?

Hlavní taháky
Areálu Monínec

Zajímá vás, proč byste měli navštívit Monínec? Existuje mnoho drobných důvodů, které naleznete v každém turistickém středisku, ale jen málo takových, kterými je jedinečný právě areál pod Javorovou skálou.

Terasy Monínec pro celou rodinu

Skvělé letní zázemí pro rodiny s dětmi dotvářejí Terasy Monínec. Venkovní bazén s protiproudem, perličkovou lázní a hlavně nádherným výhledem ocení celá rodina, děti potěší velké hřiště na kterém najdou prolézačky, houpačky, lezecí stěny, klouzačku a další zábavné prvky. Rodiče zase ocení přilehlý Café bar Terasy, kde se mohou občerstvit a sledovat u toho děti při hraní.

Pořádné lyžování nejblíže u Prahy

Nejblíže na lyže, aneb hlavní monínecká sjezdovka nabízí lyžařům 1,2 km sjezdového lyžování. Je pravidelně upravovaná dvěma rolbami. Čtyřsedačková lanovka s přepravní kapacitou 2400 osob za hodinu je v provozu v zimě i v létě. V horní části této sjezdovky zvyšuje komfort lyžování 600 m dlouhá dvoukotva. Celý svah je zasněžován a osvětlen pro večerní lyžování.

Garance sněhu po celou zimu

Areál Monínec je od roku 2016 vybavený zařízením Snowfactory. Zařízení umožňuje výrobu sněhu díky speciální zasněžovací technologii. Technologie zajistí výrobu sněhu již při teplotě do 15 °C.

Skvělá gastronomie a příjemný personál

Pokud můžeme být na nějakou naší službu alespoň trochu pyšní, pak bychom rozhodně volili naše kuchaře a další personál, který se o naše zákazníky stará v hotelové restauraci. Samozřejmě nemůže zůstat pouze u nich, protože největší přidaná hodnota v našem areálu pramení z péče a ochoty veškerého našeho personálu!

Aktivity po celé Toulavě

V samotném areálu je k dispozici více než tucet letních i zimních aktivit. Pro déletrvající návštěvy doporučujeme několik dostupných atrakcí, do kterých lze dojít pěšky, zajet na kole nebo automobilem. A pokud je jakýkoliv pohyb překážkou, což také vřele podporujeme, doporučujeme nejkrásnější výhled do údolí Českého Meránu z hotelové terasy.

Galerie


JAK DO AREÁLU

Zvětšit

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.