Úvod Trigema O společnosti

Skupina Trigema

Historie

Za více než 26 let vývoje se Trigema z malé lokální firmy stala respektovaným hráčem na domácím developerském trhu.

Celé to začalo v roce 1994. Náhoda svedla dohromady Marcela Sourala, Jaroslava Zemana a ještě jednoho kamaráda a společně vymysleli, že založí stavební společnost. Založení firmy bylo načasováno kvůli první zakázce, na kterou měli políčeno – stavbě supermarketu v Liberci. Vše bylo nachystáno: maringotky, stroje, dělníci…

Dva dny před plánovaným zahájením a podpisem smlouvy však jejich představy o bleskovém začátku podnikání vzaly za své. Vysněnou zakázku získala jiná firma. A tak novopečení zakladatelé firmy roznášeli letáčky po Břevnově a nabízeli opravy plotů v řádu tisíců korun. V roce 1994 realizovali asi tři, ale nevzdali se.

Od stavby prvního plotu se Trigema posunula k chytrým bytovým projektům, vědeckotechnickým parkům i sportovním areálům. Vyrostla z ní developerská společnost s přesahem do dalších aktivit. Dodnes působí jako stavební firma, věnuje se ale také správě budov a facility managementu. Provozuje vědeckotechnické parky, sportovní areály, má za sebou zkušenosti s kongresovými centry.

Současnost a budoucnost

Základní filozofií Trigemy je nabízet projekty v kvalitě, jakou bychom sami chtěli, za kterou můžeme dát ruku do ohně. Cena realizace pro nás není hlavním parametrem a nechceme vést s konkurencí cenové války. Naším krédem je dělat věci lépe. Proto s každým projektem přinášíme přidanou hodnotu našim zákazníkům.

Na kontě společnosti Trigema už je více než 1 600 prodaných bytů (a 1 600 nových domácností, které mohou žít v kvalitním bydlení, jaké si zaslouží), Vědeckotechnický park v Roztokách, který světu přináší nové objevy z oblasti spalovacích motorů a alternativních pohonů, Park Vědy Roztoky, celoroční sportovní areál Monínec, který přináší radost všem milovníkům přírody a adrenalinu, letních i zimních sportů, ale také luxusu a kvalitního jídla. A v současné době téměř desítka připravovaných projektů rezidenčního i turistického charakteru.

I přes množství aktivit a nárůstu počtu zaměstnanců však Trigema zůstává tím, čím byla na začátku. Společenstvím lidí, kteří rozumí svému oboru, snaží se odvést co nejlepší práci a dále se rozvíjet. Naším posláním je přinášet vám produkty a služby, které vám přinesou užitek.

V současné době představuje Trigema skupinu téměř padesáti společností uspořádaných do koncernové struktury s vlastním kapitálem cca 1,0 mld. Kč. Systém Trigema je založen na vzájemné spolupráci společností a centralizaci jednotlivých činností, což umožňuje efektivní práci jednotlivých firem a zaměření na konkrétní produkt či službu. Jednotlivé společnosti jsou zaměřeny na development, stavebnictví, facility management, cestovní ruch a na vědu a výzkum a další.

Odpovědnost

Díky snaze přinášet okolí dlouhodobé hodnoty si uvědomujeme, že jsme ve své činnosti odpovědní nejen jemu, ale také celé společnosti. Snažíme se proto podporovat i ty aktivity, které nejsou primárně zaměřeny na zisk.

Dlouhodobě podporujeme Centrum Paraple, společnost Czech Photo, mnoho kulturních, sportovních, společenských a jiných užitečných společností a projektů.


Lidé

Už do svého počátku stojí Trigema na lidech. Na výběr spolupracovníků klademe velký důraz. Uvědomujeme si, že pouze zaměstnanci, kteří znají své kompetence a mají dostatek prostoru pro vlastní rozhodování, mohou přispět k rozvoji společnosti. Proto jsou pro nás osobnostní i profesní charakteristiky každého z členů týmu Trigemy tak důležité.

Firemní život v Trigemě vychází z těchto základních předpokladů: Zajišťujeme rozvoj lidí v souladu s cíli společnosti, hledáme příležitosti pro talentované zaměstnance, jasně stanovujeme kompetence a vytváříme tím dostatečný prostor pro vlastní rozhodování, podporujeme otevřenou komunikaci a týmové myšlení, odměňujeme zaměstnance spravedlivě dle odvedeného výkonu.


Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.