Úvod Kariéra Nabídka pro studenty Zkušenosti absolventů: Adam Šachl

Adam Šachl: Dobře odvedenou práci firma ocení

 

Škola: ČVUT
Fakulta: Stavební
Obor: Příprava, realizace a provoz staveb
Dokončení: 2014

 

Zaujala historie a zástupci firmy na veletrhu

Adam se o Trigemě poprvé dozvěděl na veletrhu iKariéra. Bylo to těsně před koncem semestru prvního ročníku fakulty stavební, oboru Příprava, realizace a provoz staveb ČVUT.

Firma mu přišla sympatická nejen tím, co dělá a jakou má historii, ale také díky lidem, kteří byli na veletrhu na stánku. A i když Trigema v tu dobu vypisovala pozice, které se Adamovi úplně nezamlouvaly, přesto to nakonec vyšlo. Po dvou pohovorech mu byla nakonec nabídnuta práce jiná, než kterou společnost původně poptávala.

 

Stavba zdokonaluje trpělivost

Na první projekt nastoupil na stavbu do Nebušic, kde působil jako Asistent stavbyvedoucího. Dělal vše, co bylo potřeba - od kompletace papírů a dokumentů přes kontroly konstrukcí na stavbě a komunikaci se zadavatelem zakázky, tedy Mezinárodní školou Nebušice. Mohl tak dále rozvíjet i svoji angličtinu.

Hned první činnost po nástupu byla ale k nezaplacení! Dostal do ruky vodováhu a šel kontrolovat rovinnost hrubé podlahy ve všech objektech. Dělal tužkou kříže, kde bylo něco špatně. Když došel na konec, přišel k němu dodavatel a ptal se, proč to dělá. Argumentoval přitom, že všechny podlahy bude stejně ještě brousit. A to byl také první test Adamovy trpělivosti na stavbě.

 

Výpomoc, asistent a juniorní manažer

Během jednotlivých semestrů pracoval Adam v Trigemě podle toho, jak měl čas. Fungoval zejména jako výpomoc na různých stavbách, ale i přímo v odděleních společnosti, když bylo potřeba. Počítal například výkazy výměr nebo skládal výkresy. „Podle mě doteď držím rekord na počet složených výkresů za páteční dopoledne před odevzdáním projektu,“ říká s nadsázkou.

Mezitím krátce studoval v rámci programu Erasmus ve Skotsku. Poté už začal působit v oddělení Developmentu Trigemy. První dva měsíce jako Asistent projektových manažerů a hned poté na pozici Projektový manažer junior.

 

Ze studenta ředitelem

Aktuálně je to už ale pozice Ředitele realizace projektů, kde má na starosti řízení a dohled nad projekty, které se právě staví. Neméně podstatný je i přesah do přípravy projektů, aby bylo vše dobře připraveno a nevznikaly následně problémy a komplikace. Vedle toho má v odpovědnosti nastavení celkového konceptu a filozofie projektů, včetně vytvoření jejich standardů. Ať už se jedná o standard bytů (vybavení koupelen, podlahy, dveře) nebo moderní technologie, jako jsou rekuperační jednotky, chytré ovládání domácností a další.

Adamova náplň práce je pestrá. „Přímo se mohu podílet na směřování Trigemy. Vím, že je přede mnou hmatatelný výsledek, tedy vidina vytvořeného domova, ve kterém budou lidé rádi bydlet a trávit čas,“ vysvětluje a jedním dechem dodává. „Trigema je určitě skvělá v tom, že ocení dobře odvedenou práci a váží si svých lidí. Další skvělá věc je to, že si na nic nehrajeme. Když se nám něco líbí, tak si to řekneme a stejně tak naopak, když máme s něčím problém. Prostě vždy každý ví, na čem je a nemusí se bát, že by se něco dělo za jeho zády,“ dodává.

[design/2018/prev-arrow.png] Pracovní den Adama [design/2018/next-arrow.png]

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.