Úvod Kariéra Představujeme se Představujeme: Recepce

Představujeme naše týmy

 

Recepce

Komunikace se zaměstnanci, ale především se všemi, kteří koncern Trigema kontaktují zvnějšku je to, čím se tým našich recepčních zabývá. Ať se již jedná o telefonáty, pracovní návštěvy, které směřují za našimi manažery a specialisty či třeba o zajištění pravidelné poštovní komunikace. Součástí agendy recepčních jsou samozřejmě také dílčí administrativní činnosti, bez nichž není náš každodenní provoz jinak myslitelný. Práce recepčních je pro Trigemu potřebná a nepostradatelná. Jedná se o výkladní skříň, díky čemuž si kdokoliv, kdo nás kontaktuje, udělá první obrázek o tom, jací také jsme.


 

Úsměv odzbrojí i nejzachmuřenějšího hosta

Bára Zárubová

 

Recepce a Recepční je vždy vizitka firmy a místo, kde si návštěvníci vytváří první dojem, ale i místo, kde se všichni zaměstnanci náhodně či cíleně potkávají. Užívám si tu každodenní rozmanitost. Pokaždé jiný host a denní situace. Nebo tu také třeba navazujete vztahy se stálými klienty. Dá se říct, že zde musíte performovat (vystupovat) jako „herec“, přizpůsobujete emoce danému hostovi či kolegovi, musíte se vcítit do jeho kůže, abyste pro jeho pohodlí udělali maximum. Jako recepční musíte umět stát pevně za svým rozhodnutím, ale zároveň dělat i mírné ústupky a být takzvaně „splachovací“. To proto, že mnohdy čelíme situacím, které by si, jak se říká, člověk neměl brát osobně. Pro úspěch je dobré být silná osobnost, být vstřícný, ale i mít „ostré“ lokty a být přímý v jednání. Samozřejmostí je poctivost, ochota, iniciativa a samostatnost. Nesmí se přitom zapomínat ani na úsměv! Ten odzbrojí i nejzachmuřenějšího hosta.

Kdyby to bylo snadné, dělal by práci recepční každý. Málokdo ví, že i recepční ve firmě má hromadu znalostí, o nichž zbytek firmy ani neví, že existují. Třeba dobarvit razítko, což jen málokdo vůbec ocení! S Eliškou (mojí pracovní soulmate) jsme vlastně takové dvě Kelišové. Máme tady každého pod drobnohledem. :) Proto mě práce v Trigemě tak baví.


 

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.