Úvod Kariéra Proč pracovat v Trigemě Nabídka pro studenty Zkušenosti absolventů: Lucia Macková

Lucia Macková:
Podstatné je dělat s profesionályŠkola: ČVUT
Fakulta: Stavební
Obor: Management a ekonomika ve stavebnictví, následně Projektový management
Dokončení: 2/2018

Výše odměny byla až na druhém místě

Lucia pochází původně ze Slovenska. Hovoří však téměř dokonalou češtinou, takže byste to na první poslech ani nepoznali. V Praze žije již relativně dlouho. Rozhodla se zde totiž studovat fakultu stavební ČVUT, Management a ekonomiku ve stavebnictví a i následně Projektový management.
Aby nasbírala zkušenosti nejen ze studia stavebního oboru, ale i přímo z praxe, oslovila ve třetím ročníku Trigemu, zda by zde mohla pracovat. Díky doporučení od spolužáka začala její cesta v Trigemě. Podstatné pro ni bylo dělat především s lidmi, kteří jsou v oboru již dlouho a jsou ve svých pozicích dostatečnými profesionály. Výše pracovní odměny byla až na druhém místě.

Alespoň zpočátku je nutné přijmout roli administrativní výpomoci

Na jaře roku 2015 nastoupila do rozpočtového oddělení Trigema Building. Pracovní dobu měla flexibilní. Někdy byla ve firmě třeba jen 2 až 3 hodiny, jindy celý den. Záleželo na tom, jak měla zrovna na škole výuku.

Zapracovávala se nejdříve na úkolech, které nebyly příliš složité. Jednalo se například o přepočítávání výkazů výměr a běžnou administrativu. V každém případě musela rozumět výkresům a dalším dokumentům, bez nichž se žádný standardní stavební projekt neobejde.

S odpovědností rostla i možnost dalšího rozvoje
Postupně dostávala čím dál více odpovědnější práce. Od přípravy nabídek do veřejných zakázek, administraci smluv, bankovních garancí až po různé analýzy. „Byla to neocenitelná zkušenost ke státnicím. Hodně témat, která jsem u nich pak měla, jsem se nemusela učit dopředu, protože jsem je znala už z praxe v Trigemě,“ říká. Firma jí platila třeba i školení, pokud se zrovna měnila legislativa nutná k její práci.

Po roce a půl za ní přišel jeden ze zakladatelů a zároveň předseda představenstva celé Trigemy Marcel Soural, zda by souhlasila s tím, že k němu nastoupí na pozici asistentky jako na možnou startovací práci pro budoucí posun na projektovou manažerku.

Na pokraji plnohodnotného projektového managementu

Od roku 2017 se tak Lucia z větší části věnuje přípravě projektů a jen z menší zajišťuje běžnou kancelářskou činnost. Na starosti má především rozjezd nového Vinařství, které Trigema společně s místními vinaři připravuje ve Veselí nad Moravou. Podílela se rovněž na rozjezdu projektu Cyberdog, jehož součástí je rovněž vinárna s robotickou rukou. Podávají se zde samozřejmě také vína, které Vinařství z Veselí produkuje. Zároveň s tím připravuje dva developerské projekty, jež Trigema plánuje postavit mimo Prahu.
Zatímco řada jejích spolužáků se věnuje především oblasti rozpočtů a přípravě staveb, Lucia má pestřejší skladbu pracovního dne. „Na své pozici dokážu uplatnit zkušenosti ze školy, avšak na řadu řešení musím přijít sama. S dalším mi pomáhají projektoví manažeři, kteří v Trigemě působí, ale především mě vede Marcel, s nímž mám každý týden pravidelné porady, kde vše společně řešíme,“ popisuje svoji současnou pozici Lucia. Posune se v budoucnosti ještě blížeji k projektovému řízení? Předpoklady i podporu zaměstnavatele pro to určitě má.

Zajímáte se o stáž?

Ozvěte se nám, možná čekáme právě na vás.


Přehled hledaných pozic

Všechny aktuálně inzerované pozice naleznete na stránce Volná místa. Na tomto místě najdete i všechny potřebné informace o volné pozici, popis toho, co vás při práci čeká, naši nabídku i požadavky, které jsou k pracovní pozici potřeba.


Ozvěte se nám nebo nám zanechte kontakt

V detailu každé pozice můžete prostřednictvím tlačítka "Odpovědět" nahrát svůj životopis s krátkým motivačním dopisem, ve kterém nám dáte vědět, proč máte o pozici zájem. Pak už stačí jen vyplnit stručný formulář se základními otázkami týkajícími se konkrétní pozice. Dáváme přednost těm zájemcům, kteří vyplní celý dotazník.
Máte chuť u nás pracovat, ale nenašli jste mezi nabízenými pozicemi zrovna tu vaši? Nevadí, i tak nám na sebe zanechte kontakt. Rádi se dozvíme, v čem jste dobří a co byste u nás chtěli dělat a je možné, že najdeme místo právě pro vás. A nebo vás přednostně oslovíme, jakmile výběrové řízení na danou pozici zahájíme.


Co bude s vaší odpovědí na náš inzerát?

Všechny vaše podklady, které jste nám v odpovědi na pracovní nabídku poslali, náš HR tým pečlivě vyhodnotí. Pokud se vaše i naše představy potkají, do 14 dnů vám zavoláme a pozveme vás na osobní pohovor.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.