Vaše zpráva byla odeslána.

Média

Generálním partnerem výstavy World Press Photo je Trigema

08. 06. 2020
V soutěži World Press Photo se fotografií roku stal snímek ze súdánských demonstrací Japonce Jasujošiho Čiby. Autor působí jako fotoreportér francouzské tiskové agentury AFP pro východní Afriku a Indický oceán.

Trigema se stala generálním partnerem výstavy 63. ročníku World Press Photo konané od 8. do 28. června na Staroměstské radnici. Praha je přitom první zahraniční destinací, která se představuje jen týden po premiéře v Amsterdamu. Letos zde tuto světovou přehlídku doplňují navíc české reportérky a reportéři s expozicí Koronavirus – Život v nouzovém stavu.


V soutěži World Press Photo se fotografií roku stal snímek ze súdánských demonstrací Japonce Jasujošiho Čiby. Japonský fotograf zachytil poetický moment uprostřed krvavých protestů v Súdánu. Snímek Straight Voice (Jasný hlas), jenž lze na Staroměstské radnici také samozřejmě vidět, zobrazuje mladého muže, který mezi demonstranty v záři světel z mobilních telefonů recitoval básně.
 
Vystaveny jsou i snímky zachycující zásadní politické události. Například Nicolas Asfouri byl se svou sérií demonstrací z Hongkongu nominován i na Story roku. Nechybějí rovněž témata jako migrace Jihoameričanů do Spojených států amerických, demonstrace v Chile nebo dlouhotrvající konflikty v Sýrii a na Blízkém východě. V roce 2019 se do soutěže přihlásilo celkem 4282 fotografů ze 125 zemí. Společně předložili porotě 73 996 snímků.
 
Výstavu doprovází české špičky reportážní fotografie, které dokumentují téma koronaviru v Čechách. Je to například Lukáš Bíba, Ondřej Deml, Martin Divíšek a další.
 
Obě expozice jsou přístupné každý den od 10.00 do 19.00 hodin kromě pondělí, kdy je otevírací doba od 11.00 do 19.00. Základní vstupné činí 150 a snížené 80 korun.

Kontaktní formulář
 
 
Vaše data jsou v bezpečí.

Poskytnuté osobní údaje budou použity za účelem kontaktování zákazníka a vytvoření obchodní nabídky.
Podrobnosti o zpracování osobních údajů, jakož i o právech klienta najdete zde.