Vaše zpráva byla odeslána.

VINAŘSTVÍ VESELÍ NAD MORAVOU - DOG IN DOCK

První vína značky Dog in Dock spatřila světlo světa už v dubnu 2018. Aktuálně jsou tato vína k dostání v Areálu Monínec, Hotelu Academic a Trifot Restaurantu. Ochutnat je můžete také na různých akcích, kam se zástupci Dog in Dock vydávají se svým stánkovým prodejem.

Kromě samotného vína je aktuálně v přípravě i vybudování kulturně-vzdělávacího vinařského areálu u přístavu na Baťově kanálu ve Veselí nad Moravou. Tento areál bude kombinovat vzdělávací, reprezentační a degustační prostory včetně občanské vybavenosti s volnočasovým využitím.


2018
Degustace v původní zámecké oranžerii | Pop-up eventy

2019
Výstavba nového areálu | Výroba vína

2020
Restaurace | Ubytování

NAŠE VÍNA

Vinohrady

Vína Dog in Dock pocházejí ze dvou tratí umístěných necelých 40 km na západ od Veselí nad Moravou.

Archlebov (trať Maliny)

Maliny jsou jižně orientovaná trať od severu chráněna kopcem, začíná zde Ždánický les patřící do Chřibské vrchoviny, střídají se zde teplé dny a studené noci, což pozitivně ovlivňuje aromatiku vín. Na severní straně je těžší slínová půda, vápenec jako jedna z komponent slínové půdy dodává hroznům jemnost, jíl jako druhá naopak plnost. Na jižní části jsou lehčí, hlinito–písečné půdy, které jsou velmi záhřevné. Kamínky v půdě se totiž přes den zahřejí a v noci vydávají nabyté teplo. Výsadba je 30 let stará.

Žarošice (trať Nové Hory)

Nové Hory jsou hodně větrná trať, která je vystavena slunci po celý den, hrozny vinné révy zde rostou na hlinito–písečných půdách. Výsadba je zde mladá, čtyři roky.

Vína

Sylvánské zelené

Ročník 2017 | Sylvánské zelené je nejsušší víno v naší nabídce, výsadba je stará čtyři roky v trati Nové Hory. Typické, lehké, odrůdové víno s příjemnou kyselinkou, velmi vhodné do gastronomie jako párování k pokrmům. V buketu lze rozpoznat vůni čerstvě posečené louky, bylinek a jádrového ovoce. Na chuti lze najít stopy citrusů a banánů. Víno bylo připravováno klasickou metodou a kvašeno při nízkých teplotách pro zachování aromatiky. Cukernatost při sběru 19°NM, alkohol 11,5 % obj., zbytkový cukr 2,2 g, kyseliny 6,9 g.

Pinot Blanc

Ročník 2017 | Suché víno z trati Maliny, plné, odrůdové víno s chlebovinkou ve vůni a další dimenzí chuti „crema“. V dochuti se projevuje máslová hruška. Víno bylo mícháno na jemných kalech, což způsobí právě zmíněnou krémovitost. Jemné kaly dodávají vínu jiný charakter. Další předností této metody je vytvoření redukčního prostředí, díky čemuž se víno nemusí téměř vůbec sířit, protože nepodléhá oxidaci a obsahuje tudíž minimum síry. Cukernatost při sběru 21,4°NM, alkohol 12,5% obj., zbytkový cukr 6,1 g, kyseliny 5,5 g.


Ryzlink Rýnský

Ročník 2016 | Ryzlink pochází z trati Maliny. Ve vůni lze najít tóny zeleného jablka, meruňky, vinohradnické broskve, lehce citrusy, lipový květ. Zároveň se projevují medové tóny, které se zráním budou víc prohlubovat. Rovněž rýnský ryzlink se řadí mezi suchá vína. Chuť vína je harmonická, kořenitá s minerální dochutí. Cukernatost při sběru 21,2°NM, alkohol 12% obj., 4g zbytkového cukru, kyseliny 6,7 g.

Chardonnay

Ročník 2016 | Chardonnay pochází z trati Nové Hory. Jde o ovocné víno, ve vůni se objevují tóny hrušky, jablka, citronů, grapefruitu. V chuti je víno plné, harmonické s dlouhou perzistencí. Víno bylo vyrobeno klasickou metodou a má vyvážený poměr cukru a kyselin. Cukernatost při sběru 22°NM, alkohol 12% obj., zbytkový cukr 6 g, kyseliny 6,5 g.

Pinot Gris

Ročník 2016 | Pinot Gris pochází z trati Maliny, je to polosuché víno. Tím se řadí mezi vína s relativně nejvyšším zbytkovým cukrem v naší nabídce. Podobně jako Pinot Blanc bylo mícháno na jemných kalech, polovina byla míchaná v sudu a druhá polovina v nerezových nádobách a před lahvováním se provedla tzv. kupáž, tedy scelení obou složek s cílem získat z více základních složek špičkový produkt. Cukernatost při sběru 22,4°NM, alkohol 12,5 % obj., zbytkový cukr 14,5 g, kyseliny 6,1 g.

Zweigeltrebe Rose

Ročník 2017 | Z trati Maliny. Lisováno 6 hodin po mletí. Syté růžové barvy bylo dosaženo díky maceraci z vyzrálých hroznů v průběhu 6 hodin, čímž došlo k uvolnění látek obsažené ve slupkách bobulí do moštu ještě před fermentací. Ovocné tóny v kombinaci s vyšším zbytkovým cukrem vytvářejí příjemně osvěžující letní víno. Ve vůni můžeme cítit lesní jahody a maliny. V chuti pak dominuje malinová dochuť. Cukernatost při sběru 22°NM, alkohol 11,5% obj., zbytkový cukr 10,7g, kyseliny 6,5g.

Frankovka

Ročník 2016, Frankovka ponechána po celý rok na kalech v sudu z francouzského zimního dubu ke zrání. Francouzský dub se vyznačuje vysokým obsahem aromatických látek a zaručuje standardní kvalitu bez nečekaných výchylek, což má velký přínos vínu a zdokonaluje strukturu vína, které je pak elegantní a má jemnou a plnější chuť. Víno zároveň obsahuje optimální poměr tříslovin a je tak ovocné. Ve vůni a chuti lze najít třešně či višně. Cukernatost při sběru 22°NM, alkohol 13 % obj., zbytkový cukr 0,2 g, kyseliny 5,9 g.

Galerie


JAK DO AREÁLU

Zvětšit

Contact form

Отправляя форму, я принимаю условия обработки персональных данных компанией Trigema - их обработка будет осуществляться с целью отправки ответа на жалобу и возможно создание делового предложения.

 
Your data is protected.

Poskytnuté osobní údaje budou použity za účelem kontaktování zákazníka a vytvoření obchodní nabídky.
Podrobnosti o zpracování osobních údajů, jakož i o právech klienta najdete zde.