Vinárna CYBERDOG:
Robot jako němý someliér

CYBERDOG

Technologicko-informační centrum Cyberdog, které je zároveň vinárnou s robotickou rukou, jsme postavili pro všechny, kteří chtějí objevit myšlenku technologického pokroku 21. století a poznat novinky ze světa robotiky a kybernetiky nebo si jen dát sklenku dobrého vína v unikátní robotické vinárně.

Počet míst 41 k sezení
Investice 23 mil. Kč
Výstavba 2018 (provoz zahájen 11/2018)
Lokalita Seydlerová ul. Praha 5, Nové Butovice
100 m od stanice metra
Servírované víno Dog in Dock

Během 3 let provozu se Cyberdog stal místem setkávání místních obyvatel, návštěvníků z celé Prahy i cizinců, a to zejména díky své unikátnosti, kreativní architektuře a řadě technologických vychytávek, díky nimž si hosté mohou vychutnat nejenom občerstvení a dobré víno, které jim připraví robotická ruka, ale také zajímavosti a novinky ze světa moderních technologií.

Dvoupatrový Cyberdog je unikátní stavba, která v roce 2019 v soutěži „Nejlepší z realit – Best of Realty“ vyhrála cenu Award for Excellence“, kterou uděluje Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. Svým tvarem připomíná hlavu a tělo psa a materiálem vesmírnou loď z budoucnosti. Cyberdog je prostor dělený na robotické pracoviště, vozíkovou dráhu, která rozváží víno a občerstvení k jednotlivým stolkům umístěným v obou patrech objektu, a prostor s projekcí, kde se promítají novinky a informace ze světa technologií, kybernetiky a robotiky. Projekci mohou sledovat jak zákazníci uvnitř, tak kolemjdoucí venku. Autorem konceptu Cyberdogu je umělec David Černý a Ing.arch Tomáš Císař a celkové náklady na kompletní stavbu a vybavení Cyberdogu přesáhly 20 mil. Kč.

www.cyber-dog.cz

Zaujme vás

Inspiraci Cyberdog našel v Las Vegas, kde na zaoceánské lodi míchají drinky roboti. Kromě robotické ruky ale nabízí Cyberdog mnohem víc. Čím vším vás unikátní stavba-pes zaujme?

První robo-vinárna v Evropě

Cyberdog je prvním místem v Evropě, kde vinný bar obsluhuje robot. Zdaleka ale nejde jen o nalévání vína, robot zařídí všechno, od objednávky až po platbu.

Výjimečná architektura

Cyberdog svým tvarem připomíná hlavu a tělo psa a materiálem vesmírnou loď z budoucnosti. Jeho interiér je dělený na robotické pracoviště, vozíkovou dráhu umístěnou nad místy pro návštěvníky a prostor s projekcí, kde se promítají technologie. Hlavní informační plochu centra Cyberdog představuje prosklená fasáda ve druhém patře, která je osazena speciální fólií, díky níž lze projekci sledovat jak z venkovních, tak i vnitřních prostor. Za pozornost stojí i interiér Cyberdogu, který je díky společnosti Konsepti Lucie a Davida Řezníčkových vybaven předními světovými značkami.

Technický unikát

Víno značky Dog in Dock z Vinařství Veselí nad Moravou na základě objednávek rozlévá přímo robot od Kuka Robotics. Vozíková dráha pak rozváží objednané víno a další občerstvení k jednotlivým stolkům umístěným v obou patrech objektu. Platby probíhají elektronicky prostřednictvím platebních bran (vedle toho je samozřejmě možné platit i hotově u obsluhy vinárny) a během své návštěvy si zákazníci mohou popovídat i s osobní asistentkou od Amazonu, Alexou.

Galerie a lokalita

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.