Úvod Kdo jsme Historie

2022

Rok 2022 přinesl výzvy v podobě ruské agrese vůči Ukrajině, což destabilizovalo globální ekonomiku a způsobilo prudký nárůst cen energií v Česku. Přes ekonomické obtíže realitní trh prokázal v první polovině roku svou odolnost jako útočiště před inflací. Další ze zásadních věcí, které rok 2022 posunul výrazně kupředu, je udržitelnost. O té se mluví už několik let, ale přesto byl loňský rok přelomový.

Dokončili jsme výstavbu a prodej projektu v Braníku, který na podzim získal druhé místo v hlavní kategorii prestižní soutěže Best of Realty. Pokračovali jsme ve výstavbě našich ikonických projektů – LIHOVAR Smíchov a FRAGMENT Karlín.

2021

Rok 2021 byl rokem turbulentním. Jeho začátek byl silně poznamenaný nejistotou koronavirové pandemie a jeho konec se nesl ve znamení rekordních prodejů, vyprodaného trhu a historicky nejnižší nabídky. V roce 2021 jsme prošli kompletním rebrandingem a získali jsme novou vizuální tvář.

Zahájili jsme výstavbu a prodej rezidenčního areálu v plzeňských Skvrňanech, náš projekt Nová „Nuselská“ získal první místo v hlavní kategorii prestižní soutěže Best of Realty a v neposlední řadě jsme začali připravovat jeden z našich ikonických projektů a splněných snů – LIHOVAR.

2020

I přesto, že se se svět s příchodem onemocnění covid na nějaký čas zastavil a pandemie se dotkla našich soukromých i pracovních životů, dokázali jsme, že jsme zodpovědní profesionálové. Všechny naše projekty i ve ztížených podmínkách dále běžely podle plánu a včas.

Bonusem covidového roku pak bylo vyhlášení studie Top zaměstnavatele roku, z níž vyplynulo, že mezi vysokoškoláky u nás patříme ke třem nejpreferovanějším firmám z oblasti Reality & Development.

2019

V roce 2019 oslavila Trigema 25 let od svého založení. K narozeninám jsme si nadělili hned několik dárků: přípravu projektu na místě bývalých nuselských mlékáren Nová Nuselská, zahájení stavby výjimečného projektu nájemního bydlení Fragment v pražském Karlíně a myšlenku a přípravu projektu Top Tower, který opět vzešel z dílny našeho architektonického ateliéru Black n' Arch a spolupráce s Davidem Černým.

Mimo to jsme začali s přípravou projektu Nová Nuselská, který o dva roky později zvítězil v soutěži Best of Realty, a zahájili jsme stavbu výjimečného projektu nájemního bydlení Fragment v pražském Karlíně.

2018

Rok 2018 pro nás byl především obdobím, kdy jsme úspěšně dokončili hned několik našich rezidenčních projektů a zároveň jsme otevřeli výjimečné robotické informační centrum/vinárnu Cyberdog v pražských Nových Butovicích, které se tak stalo prvním výsledkem spolupráce Trigemy s umělcem Davidem Černým a jeho týmem.

Díky Cyberdogu se Trigema dostala do povědomí nejen domácích, ale i zahraničních médií, což mimo jiné taky znamenalo, že jsme se objevili v The New York Times, Washington Post, The Sydney Morning Herald nebo německém Die Welt.

2017

Rok 2017 pro nás znamenal rychlý rozvoj, jak v oblasti developmentu a stavební výroby, tak v oblasti cestovního ruchu a dalších našich aktivit. Zkolaudovali a vyprodali jsme projekt chytrého bydlení CLB@Letňany a CSV@Řepy, a začali jsme připravovat hned několik dalších projektů.

V květnu 2017 jsme navíc zveřejnili záměr zřídit historicky první korporátní dluhopisový program. V rámci první vlny emise díky tomu investoři upsali dluhopisy za téměř 450 milionů korun. Původní předpoklad přitom byl, že zájem investorů bude o mnoho nižší a bude se pohybovat jen okolo 300 milionů korun.

Další důležitou událostí roku 2017 pak bylo i rozhodnutí dát prostor našemu prvnímu start-upu Flat Zone.

2016 - 1994

2016 Dokončení výstavby II. etapy projektu SMART Byty Nové Butovice, zahájení výstavby BLV@Horní Měcholupy a CSV@Řepy, realizace zateplení největšího bytového domu v historii (investor: BD Zelenohorská)
Výroční zpráva 2016

2015 Dokončení výstavby I. etapy projektu SMART Byty Nové Butovice, zahájení výstavby CLB@Letňany.
Výroční zpráva 2015

2014 Dokončení II. a III. etapy bytových domů 2Barevné Letňany, dokončení vědeckotechnického parku s názvem Park Vědy Roztoky a zahájení výstavby projektu SMART Byty
Výroční zpráva 2014

2013 Dokončení I. etapy 2Barevných Letňan, BD Chudenická, zahájení stavby II. a III. etapy 2Barevných Letňan, PV Roztoky
Výroční zpráva 2013

2012 Dokončení Rezidence 3D, zahájení výstavby 2Barevných Letňan, zahájení stavby BD Chudenická pro SBD Pokrok, rekonstrukce Hotelu Monínec
Výroční zpráva 2012

2011 Dokončení VTP Roztoky a 3. etapy BD Letňany, zahájení Rezidence 3D, zahájení výstavby BD Písková pro SBD Pokrok
Výroční zpráva 2011

2010 Dokončení 2. etapy BD Letňany a zahájení 3. etapy - Modrého domu, zahájení stavby Vědeckotechnického parku v Roztokách, rekonstrukce a dostavba ISP Nebušice
Výroční zpráva 2010

2009 Výstavba 2. etapy Barevných Letňan - Žlutého domu, příprava projektu Vědeckotechnického parku v Roztokách, otevření areálu na Monínci
Výroční zpráva 2009

2008 Konsolidovaný obrat dosáhl téměř 0,8 mld. Kč, výstavba rezidenčního projektu Barevné Letňany a apartmánu na Monínci a stavba lyžařského areálu Sportrelax Centrum Monínec
Výroční zpráva 2008

2007 Dokončení holdingové struktury společnosti, vznik Trigema Building a.s., dokončení 2. etapy BD Stodůlky, akvizice do projektové společnosti BD Letňany
Výroční zpráva 2007

2006 Dokončení polyfunkčních domů v Roztokách a kongresového Hotelu Academic, akvizice do společnosti Monínec s.r.o.
Výroční zpráva 2006

2005 Zahájení výstavby kongresového centra v Roztokách, dokončení čtyř bytových domů ve Stodůlkách
Výroční zpráva 2005

2004 Zahájení výstavby BD Stodůlky a 2. etapy zástavby roztockého náměstí BD Roztoky B2+B3
Výroční zpráva 2004

2003 Stavba BD Jinonice, příprava BD Stodůlky, založení společnosti Trigema Development s.r.o.

2002 Kolaudace bytových domů v Roztokách A1 a A2 a výstavba BD Jinonice, smlouva na pozemky ve Stodůlkách

2001 Zahájení partnerství s Centrem Paraple

2000 Vyhrané výběrové řízení na koordinátora zástavby roztockého centrálního náměstí

1999 Dostavba Centra Paraple, dokončení stavby BD Nýřanská

1998 Dokončení prvního developerského projektu v Radotíně, projekt bytového domu v Nýřanské ulici, založení společnosti Trigema Real s. r.o., 1. zateplení rodinných domů

1997 Stavba bytového domu v Radotíně

1996 1. opláštění haly v Čakovicích a 1. projekt bytového domu v Radotíně

1995 1. zakázky - sanace krovu v restauraci U Marčanů na Veleslavíně a hrubá stavba rodinného domu v Dobřichovicích

1994 27. květen - založena firma Trigema s.r.o.

Ekonomické ukazatele
a struktura skupiny

Vývoj ekonomických ukazatelů členů skupiny jsou k dispozici ve všech výročních zprávách skupiny. PDF ke stažení.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.