Trigema Building hledá nové kolegy, pojďte s námi pracovat na prestižních projektech.

Úvod Naše aktivity Rekonstrukce

Rekonstrukce

Každá, i ta sebelepší, stavba časem zestárne. Někdy přestane stačit nárokům moderní doby, jindy už nedokáže plnit svou původní funkci. Známe to a víme, že rekonstrukce je často jediným řešením, jak zachránit budovu před zchátráním, jak jí dát novou funkci nebo ji uzpůsobit funkci původní.

Kanceláře architektonického studia
Black n' Arch

Terasy Monínec

Rekonstrukce Centra současného umění DOX

Rekonstrukce historické vily
Hrádek nad Nisou

Rekonstrukcí rozumíme jak stavební úpravy, při kterých nedochází ke změně půdorysu či výšky stavby, tak i velké a rozsáhlé zásahy, které výrazně mění celý charakter celé stavby.

V obou případech ale k práci přistupuje s maximální možnou citlivostí a ctíme povahu budovy i funkci, kterou má rekonstruovaná budova plnit.

Rekonstrukcemi pozemních staveb se zabýváme od roku 1994. Za sebou máme stovky zrekonstruovaných staveb, od těch menších až po ty největší v hodnotě stovek miliónů korun. Rádi se ujmeme rekonstrukce všech typů budov, jako jsou historické domy, administrativní budovy, bytové domy, interiéry, obchodní a prodejní prostory či průmyslové stavby.

Náš tým je složený z profesionálů a odborníků z mnoha oborů stavitelství a při rekonstrukcích budov využíváme nejmodernější postupy, technologie i materiály. I proto dokážeme vyhovět vašim nejspecifičtějším přáním a požadavkům.

Naší silnou stránkou je nejen samotná stavba, ale také projekční činnost, díky které rekonstrukce splní všechny nároky na kvalitní a komplexní dílo.

Vaše přání a požadavky plníme s citem a absolutním respektem pro konkrétní zadání. Naší prioritou je kromě vaší spokojenosti a špičkově odvedené práce i rychlost a přesnost.

Administrativní, obytné a další budovy

Administrativní, obytné a další budovy patří k nejčastějším druhům stavebních prací, kterým se každý den věnujeme.

Rekonstruujeme sídla úřadů, škol a školek, nemocnic, ale i třeba ubytovacích komplexů nebo kulturních center. Jsme zvyklí pracovat za běžného provozu a bez problémů zvládneme velké nároky, které to na takovou práci klade.

Výsledky naší práce v podobě desítek zrekonstruovaných budov a komplexů jsou tím, co nás naplňuje a vede nás kupředu.

Rekonstrukce historické budovy
Janáčkovo nábřeží

Vily a historické objekty

Rekonstrukce historických staveb a vil nás baví. Je to delikátní práce, ke které se musí přistupovat s velkým citem tak, aby byla přeměna budovy v souladu s obecně závazným postupem pro takové druhy stavebních činností. To bývá výzva zejména u památkově chráněných domů.

Zanedbaný stav totiž vyžaduje naši důkladnou přípravu, aby se například nezměnilo základní dispoziční schéma nemovitosti a zůstal zachovaný její celkový neopakovatelný charakter.

Jednotný a závazný postup, jak při takové složité rekonstrukci postupovat, neexistuje, a tak tím hlavním, co hraje roli v naší špičkově provedené práci, jsou velké zkušenosti a podrobná znalost historického vývoje architektury a stavitelství.

Výrobní a průmyslové stavby

Rekonstrukce výrobních a průmyslových staveb jsou zkrátka specifikou oblastí. Primárním posláním takové rekonstrukce je totiž především účelnost samotné budovy. Proto využíváme ty nejmodernější systémy, technologie a pracovní postupy.

Naším výsledkem, na který jsme hrdí, je zázemí, které pomáhá výrobním i průmyslovém společnostem obstát v domácím i zahraničním konkurenčním prostředí.

Zázemí, o kterém mluvíme, je pro nás nejen samotná rekonstruovaná budova, ale postaráme se i o celý výrobní areál, tedy mnoha exteriérových ploch, včetně dopravních a dalších cest.

Rekonstrukce pobočky Komerční banky
Písek

Interiéry, obchodní a prodejní prostory

Další specifickou prací, která má v našem portfoliu své pevné místo, je rekonstrukce a remodeling obchodních a prodejních prostor.

Protože dobře víme, že nároky na takové rekonstrukce bývají mnohdy vyšší, než je tomu u jiných typů budov, přistupujeme ke každému takovému prostoru promyšleně, individuálně a s respektem k platným normám, předpisům a stavebnímu zákonu.

Kromě osobního přístupu ke každé stavbě máme navíc i velké zkušenosti, které nám umožňují zvolit ten nejlepší možný postup. Ctíme termíny, zvládneme pracovat večer i v noci a naše životní motto má jméno kvalita.

Významné realizované rekonstrukce

Naše práce pro nás znamená víc než jen čísla ve statistikách. Máme radost, když citlivě a špičkově odvedenou rekonstrukcí vrátíme budovám jejich původní funkci, dáme jim nový smysl či druhou šanci. Pojďte se s námi podívat na galerii našich rekonstrukcí.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.