Lyžařský areál Samoty
Železná Ruda

Samoty, pocta kráse Šumavy

Areál Samoty leží uprostřed krásné šumavské přírody na jihovýchodě městečka Železná Ruda. Dnes na Samotách najdete pouze malý areál s kotvovým vlekem v délce 780 metrů, kratší dětský vlek s úchyty a pohyblivý koberec. Už brzy ale areál projde ultimátní proměnou a jeho ambicí je stát se vyhledávaným celoročním rodinným areálem, kde uprostřed uklidňující šumavské přírody najdete prostor pro odpočinek a relax od městského ruchu, turistiku a cykloturistiku i radost z pohybu u bezpočtu sportovních aktivit.

Projekt Rozvoje

Rozšíření lyžařských ploch
Výstavba odpojitelné 6sedačkové lanovky a vleků
Výstavba a rekonstrukci stávajících objektů v areálu
Zajištění provozního a technického zázemí areálu

Koncept areálu

Snowpark ve spodní
části pravého svahu

Funline

Lyžařská školka

Nová příjezdová
komunikace k areálu

Parkoviště

Kouzlo areálu Samoty

Samoty budou místem, ve kterém se nádherná šumavská krajina snoubí s moderní a esteticky zajímavou architekturou staveb, které zohledňují požadavky na stavby v chráněných krajinných oblastech a Národním parku Šumava. Stavby vzdají poctu šumavské přírodě a budou vycházet z místních přírodních stavebních materiálů v kombinaci s bílými omítkami, tmavě hnědými střechami a skleněnými plochami výplní otvorů.

Hlavní budova areálu se stane srdcem areálu a budou se u ní setkávat všechny zdejší vleky. V této patrové budově bude samoobslužná restaurace s terasou a v podzemním podlaží, kam bude bezbariérový přístup přímo z parkoviště, najdou návštěvníci provozní a obchodní prostory a sociální zařízení. V projektu Samoty počítáme i s vysázením vzrostlých stromů, které budou lyžaře na sjezdovkách chránit před větrem a zlepšovat tak okolní prostředí i zážitek z lyžování.

Galerie a lokalita

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.