Úvod Kariéra Nabídka pro studenty Zkušenosti absolventů: Jan Kokrhoun

Jan KokrhounŠkola: ČVUT
Fakulta: Stavební
Obor: Příprava a realizace a provoz staveb
Dokončení: 2023

Jmenuji se Honza a dokončuju Stavební fakultu ČVUT. Při hledání práce jsem narazil na inzerát na pozici mistra v Trigemě. Dříve jsem o Trigemě neslyšel, ale začal jsem si zjišťovat, co staví a jaké jsou její projekty.

Zjistil jsem, že Trigema nestaví klasické domy jak „krabičky“, ale zakládá si na unikátních tvarech a materiálech a nebojí se používat zcela nové technologie. Např. nyní budeme poprvé instalovat na obytný komplex 3D vytištěnou fasádu.

Úvazek podle školy

Když jsem dokončil bakalářské studium, měl jsem půl roku volna a začal jsem v Trigemě pracovat na plný úvazek. Nastoupil jsem na pozici mistr na projektu bytového komplexu "Bydlení Braník" a dostal jsem na starosti 15 rodinných domů s kolegou, který na mě dohlížel, zda dělám vše správně.

Poté, co jsem nastoupil na magisterské studium jsme se dohodli s vedením na zkráceném úvazku. Přešel jsem na nový projekt LIHOVAR Smíchov, kde jsme s kolegou měli na starosti rekonstrukci památkově chráněné budovy bývalé Varny, a poté jsem dostal na starost svou sekci se 44 byty v bytovém komplexu Lihovar Smíchov.

Můj typický pracovní den začíná ranní poradou s kolegy, kde se dohodneme na cílech, které chceme daný den dosáhnout. Poté rozdělím práci mezi deset pracovníků, kteří jsou pod mým dohledem.

Následuje kontrola mé sekce a pokud narazím na problémy, snažím se je vyřešit a zajistit návaznost práce s dalšími subdodavateli.

Praxe & výzvy

Na práci na stavbě mě baví, že je každý den jiný a že se musím neustále přizpůsobovat novým situacím. Koordinace všech prací na stavbě je pro mě výzvou, kterou si užívám.

Studium a práce v Trigemě se mi daří skloubit díky tomu, že si dokážu dobře zorganizovat čas. Firma je velmi vstřícná, co se týče docházky do práce, a umožňuje mi si vzít volno během zkouškového období.

Brigáda v Trigemě mi poskytla příležitost seznámit se s novými technologiemi a materiály, o kterých jsem předtím neslyšel. Praxe se od studia v mnoha ohledech liší, někdy to podle popisu vypadá všechno jednoduše, ale v praxi člověk zjistí, že to tak jednoduché není, takže se tady každý den učím novým věcem.

Za mě je největším přínosem práce v Trigemě praxe, nové a zajímavé technologie výstavby, zjištění návazností profesí na sebe, které vám po pochopení velmi pomohou při studiu na ČVUT, a usnadní vstup do pracovního procesu.

Zajímáte se o stáž?

Ozvěte se nám, možná čekáme právě na vás.


Přehled hledaných pozic

Všechny aktuálně inzerované pozice naleznete na stránce Volná místa. Na tomto místě najdete i všechny potřebné informace o volné pozici, popis toho, co vás při práci čeká, naši nabídku i požadavky, které jsou k pracovní pozici potřeba.


Ozvěte se nám nebo nám zanechte kontakt

V detailu každé pozice můžete prostřednictvím tlačítka "Odpovědět" nahrát svůj životopis s krátkým motivačním dopisem, ve kterém nám dáte vědět, proč máte o pozici zájem. Pak už stačí jen vyplnit stručný formulář se základními otázkami týkajícími se konkrétní pozice. Dáváme přednost těm zájemcům, kteří vyplní celý dotazník.
Máte chuť u nás pracovat, ale nenašli jste mezi nabízenými pozicemi zrovna tu vaši? Nevadí, i tak nám na sebe zanechte kontakt. Rádi se dozvíme, v čem jste dobří a co byste u nás chtěli dělat a je možné, že najdeme místo právě pro vás. A nebo vás přednostně oslovíme, jakmile výběrové řízení na danou pozici zahájíme.


Co bude s vaší odpovědí na náš inzerát?

Všechny vaše podklady, které jste nám v odpovědi na pracovní nabídku poslali, náš HR tým pečlivě vyhodnotí. Pokud se vaše i naše představy potkají, do 14 dnů vám zavoláme a pozveme vás na osobní pohovor.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.