Úvod Kariéra Nabídka pro studenty Zkušenosti absolventů: Tomáš Vaníček

Tomáš VaníčekŠkola: ČVUT
Fakulta: Stavební
Obor: Management a ekonomika ve stavebnictví, následně Projektový management
Dokončení: 2023

Jmenuji se Tomáš a dokončuju Stavební fakultu ČVUT. Moje cesta do stavebnictví asi není nijak neobvyklá. Už na gymnáziu jsem věděl, že si pro další studium vyberu technický obor a ČVUT byla tak nějak přirozená volba. Bakalářské studium jsem zahájil v oboru Management a ekonomika ve stavebnictví a pokračoval jsem inženýrským programem Projektový management.

Brigáda v
rozpočtovém oddělení

Trigemu jsem zaznamenal poprvé až ve čtvrťáku, když jsem se začal poohlížet po odborné brigádě a narazil jsem na inzerát, ve kterém Trigema hledala posilu do rozpočtového oddělení. Líbilo se mi, že firma není ani moc velká, ani moc malá a budu mít příležitost dostat se k zajímavým projektům. A to se taky podařilo…

Od začátku bylo super, že jsem mohl práci přizpůsobovat studijnímu rozvrhu. Byl jsem v podstatě pomocnou rukou pro celý tým rozpočtového oddělení – mým úkolem bylo zpravidla počítání výkazů, kontrola úplnosti soupisu prací nebo komunikace se subdodavateli.

Skvělý způsob,
jak práci pochopit

Byl to skvělý způsob, jak pochopit systém rozpočtování stavební zakázky, poznat fungování rozpočtového oddělení, a navíc jsem se dostal k velkým projektům, se kterými jsem se do té doby ve škole nesetkal. Navíc jsem brzy zjistil, že se realita často liší od teorie, kterou se učíme ve škole – že projektová dokumentace není vždy perfektní a je potřeba si umět poradit.

A právě tohle je vlastně i to, co mě na práci v rozpočtu nejvíc baví – každá stavba je jiná a vyžaduje kreativní řešení. S každou novou zakázkou znovu hledám a zjišťuju souvislosti, ladím nesrovnalosti a musím být schopen samostatně vyhodnotit, čemu věnovat čas a co už je příliš velký detail. Slovo, které v souvislosti s rozpočtováním často používám a myslím, že dobře vystihuje jeho podstatu, je optimalizace.

Z brigády na plný úvazek

Přestože mě ještě čekají státnice, nastoupil jsem do Trigemy v září 2022 na plný úvazek – a už mám za sebou první plnohodnotný projekt, konkrétně rekonstrukci sportovní haly. Jako samostatný rozpočtář nesu za zakázku odpovědnost, termín odevzdání je pevně daný a já si musím nastavit priority a organizovat práci tak, abych zadaném čase projekt vypracoval a odevzdal.

Jeden tým i tykání

Samozřejmě platí, že fungujeme jako tým a společně se radíme a konzultujeme jednotlivé zakázky nebo jejich dílčí problémy. Co určitě pomáhá je i to, že si v Trigemě všichni tykáme a spolupráce a komunikace je tak víc přátelská.

Zajímáte se o stáž?

Ozvěte se nám, možná čekáme právě na vás.


Přehled hledaných pozic

Všechny aktuálně inzerované pozice naleznete na stránce Volná místa. Na tomto místě najdete i všechny potřebné informace o volné pozici, popis toho, co vás při práci čeká, naši nabídku i požadavky, které jsou k pracovní pozici potřeba.


Ozvěte se nám nebo nám zanechte kontakt

V detailu každé pozice můžete prostřednictvím tlačítka "Odpovědět" nahrát svůj životopis s krátkým motivačním dopisem, ve kterém nám dáte vědět, proč máte o pozici zájem. Pak už stačí jen vyplnit stručný formulář se základními otázkami týkajícími se konkrétní pozice. Dáváme přednost těm zájemcům, kteří vyplní celý dotazník.
Máte chuť u nás pracovat, ale nenašli jste mezi nabízenými pozicemi zrovna tu vaši? Nevadí, i tak nám na sebe zanechte kontakt. Rádi se dozvíme, v čem jste dobří a co byste u nás chtěli dělat a je možné, že najdeme místo právě pro vás. A nebo vás přednostně oslovíme, jakmile výběrové řízení na danou pozici zahájíme.


Co bude s vaší odpovědí na náš inzerát?

Všechny vaše podklady, které jste nám v odpovědi na pracovní nabídku poslali, náš HR tým pečlivě vyhodnotí. Pokud se vaše i naše představy potkají, do 14 dnů vám zavoláme a pozveme vás na osobní pohovor.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.