Představujeme se:
ÚčtárnaOsm ženských. Víc už skoro není potřeba psát…

Účetní oddělení Trigemy spadá přímo pod finančního ředitele a je vedeno hlavní účetní, která dohlíží na celý chod naší kanceláře. Každé z nás Zita Klímová vždy ochotně a ráda pomůže nebo poradí, když je potřeba. Zita má na starosti holding jako takový, který se skládá z padesáti pěti společností. Zajišťuje například posílání plateb - ať už za faktury, daně nebo mzdy. Má také přehled o všech společnostech a jejich účetnictví.

Každá Trigemačka z týmu účetního oddělení má na starosti několik společností, které jsou součástí holdingu. Náplň práce máme tedy částečně podobnou. Někdy se však také se dost liší v zaměření. Například všechny zpracováváme faktury přijaté a také faktury vystavujeme, chystáme příkazy, párujeme banku, vytváříme dohady nebo nastavujeme trvalé účtování. U každé je pak ale rozdílné zaměření dané společnosti a tím pádem i další účetní operace v daném okruhu.

Někdo z nás se věnuje společnostem holdingu, které jsou spojeny s nájemní prostory, další se stará třeba o bytová SPV. Jedna pak musí zase zvládat stavební společnost a druhá veškerý majetek holdingu. Někdy si „hrajeme“ se SAPem, aby kolegyně měly co nejhladší zpracování dokladů. Někdo má zase klíče od pokladničky většiny společností. Další má pak v odpovědnosti skladové účetnictví a fakturaci vín.

Každá společnost je něčím jedinečná. Většina z týmu tak dělá něco specifického a pro každou z nás zajímavého. Každý den je to jiné, vždy se nějaká perlička objeví. Někdy musíme řešit i věci, se kterými jsme se ještě nesetkaly. Občas to vyžaduje kapku improvizace nebo diskuze, abychom přišly problematické věci na kloub. Všechny jsme ale šikovné a když dáme hlavy dohromady, tak si s každým případem vždy poradíme.
Když to shrneme, máme se tu fajn. A občas navíc podnikneme i něco mimo pracovní dobu...

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.