LIHOVAR Smíchov

SPIRIT OF SMÍCHOV: Vdechneme
nový život industriální čtvrti

LIHOVAR Smíchov

SPIRIT OF SMÍCHOV: Vdechneme
nový život industriální čtvrti

LIHOVAR: Místo, které otevírá dveře příběhům

Neobyčejné a nezávislé bydlení, které je každodenním zážitkem. Život je fascinující. Stejně jako Lihovar. Náš nový projekt rezidenčního bydlení má mladou a nezávislou duši a s respektem k minulosti a odvahou k budoucnosti vdechne nový život nejcharismatičtější pražské čtvrti. Lihovar není jen pouhým „obytným prostorem“, ale ambiciózním projektem, který mění status quo. Život v Lihovaru totiž nabízí neobyčejný koncept, kdy je bydlení každodenním společenským i kulturním zážitkem.

Typ Byty a retailové prostory
Počet bytů 535
Stav prodeje I. etapa více než 75 %
Plocha retailů 7 400 m2
Lokalita Praha 5, Smíchov
Výstavba 3 etapy: 2021 – 2026
Historie lihovaru více info

Unikátní rezidenční komplex, který vyroste na místě jednoho z největších původních pražských lihovarů Fischl a synové, nabídne cca 535 bytů s dispozicemi od malých 1+kk až po luxusní velkorysé 5+kk se střešní terasou a vířivkou.

Projekt, který je na dohled od krásné přírody pražského Děvína, široce přesahuje oblast „pouhého bydlení“: celý areál jsme totiž vymysleli jako místo, které chcete zažít. Kromě bydlení samotného se stane areál sevřený ulicemi Nádražní a Strakonická autonomním gastronomickým centrem s autentickou a pohodovou jižanskou atmosférou, kde vznikne jeden z největších pražských foodmarketů.

Domov v Lihovaru najde i kultura a výtvarná scéna. Čtyřpatrová galerie v originální historické budově Varny totiž otevře dveře současnému umění. Na 7 400 metrech čtverečních pak nový komplex nabídne i prostor pro supermarket a místní obchůdky či kavárny a součástí areálu bude také 527 parkovacích míst v podzemních garážích.

www.lihovar.cz

Aktuální stav projektu: I. etapa

ÚZEMNÍ ROZHODNUTÍ
ZAHÁJENÍ PRODEJE
ZAHÁJENÍ VÝSTAVBY
HRUBÁ STAVBA
VNITŘNÍ OMÍTKY
KOLAUDACE
NASTĚHOVÁNÍVýjimečnosti

Lihovaru?

Lihovar, to je fascinující bydlení ve společenském a kulturním duchu. Co všechno vás na Lihovaru zaujme?

Výjimečný koncept bydlení

Lihovar nabízí víc než jen pouhý „obytný prostor“. V kulisách industriálního Lihovaru, jehož neobyčejnou atmosféru zachováváme, je totiž zároveň prostor pro setkávání, umění, kulturu či autentický foodmarket. Bydlení se tak stává každodenním společenským i kulturním zážitkem.

Nálada umění a kultury

Areál Lihovaru nabídne kromě bydlení samotného i prostor pro umění a kulturu. V historické a památkově chráněné budově Varny vznikne Galerie Davida Černého, která otevře dveře modernímu umění, a součástí areálu bude i celoroční multifunkční prostor pro pořádání kulturních akcí. Na 7 400 metrech čtverečních pak nový komplex nabídne i prostor pro supermarket a místní obchůdky či kavárny.

Krásná příroda v centru města

Lihovar je téměř v centru města, přesto je zrozený pro oddych v přírodě. V jeho okolí najdete pohodovou slunnou atmosféru Vltavy a Císařské louky i krásné divoké svahy Děvína a Dívčích hradů, kde při procházce dozajista zapomenete na starosti všedních dní. Celý Smíchov navíc do několika let čeká ultimátní proměna v jednu z nejmodernějších a nejkrásnějších pražských částí.

Tisíc vůní, tisíc chutí

Někdy se nám nechce vařit. Máme chuť se jen tak procházet a nechat se unášet tisícem vůní a chutí, vybírat si z originálních, lákavých a autentických jídel a nápojů ze všech koutů světa. Známe to. A proto je součástí Lihovaru i jeden z největších pražských foodmarketů s autentickou a pohodovou jižanskou atmosférou a množstvím netradičních (i tradičních) dobrot.

Neobyčejná architektura

Lihovar je místem, které má silného a nezávislého ducha bývalé industriální čtvrti. Navazujeme na něj a necháváme ho vyniknout v podobě výjimečné architektury. Komplex Lihovar tvoří soubor domů s cihlovými fasádami. Kromě jednotlivých dominant areálu, jakými jsou dům Flaška, komín s vyhlídkovou kapslí nebo historická budova Varny, je obyvatelům i návštěvníkům k dispozici parkový vnitroblok, který poskytne oddech od rušných smíchovských ulic a stane se tak přírodní oázou v městských industriálních kulisách.

Chytrá domácnost

Lihovar je nekompromisním projektem i v ekologii a vysokých standardech bydlení. Počítáme s využitím udržitelných materiálů a eliminací produkce emisí. Při provozu pak i s efektivním hospodařením s energiemi i vodou. Pro obyvatele bude naprostou normou použití těch nejkvalitnějších materiálů a vybavení v duchu našeho konceptu Chytrého bydlení.

Lokalita

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.

images/projekty/LIH/LIH_vnitroblok_update.jpgimages/projekty/LIH/LIH_komin_update.jpg