Úvod Média

To nejlepší ze soutěže Czech Nature Photo od dubna v Czech Photo Centre

30. 04. 2018

Výběr toho nejlepšího z téměř 1800 snímků, které byly přihlášeny do soutěže o nejlepší fotografii přírody Czech Nature Photo, bude v prostorách galerie Czech Photo Centre k vidění od čtvrtka 5. dubna až do neděle 13. května. Expozici doplní výstava Makrofotografie 3x jinak.


Fotografie s tematikou roku 1968 lze do soutěže přihlašovat až do 21. června. Odborná porota v čele s českým fotografem Herbertem Slavíkem pak vybere z přihlášených snímků tři nejlepší fotografie, kdy ocení finanční odměnou ve výši 30 tisíc korun absolutního vítěze. Účastník na druhém místě získá 20 tisíc korun a třetí 10 tisíc. Dalšími členy poroty budou například historik Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR Oldřich Tůma, dramatik, scénárista a herec Zdeněk Svěrák, generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral a fotografka a kurátorka Jana Žantovská.

Na webových stránkách http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/redakce/_zprava/1793069 jsou rovněž uvedena pravidla soutěže. Účast v soutěži je pro všechny zcela zdarma. Snímky lze zasílat na e-mail fotografie68@rozhlas.cz, nebo přímo na adresu Českého rozhlasu Vinohradská 12, Praha 2, 120 00. Obálku je pak třeba jen označit jako „Soutěž – Fotografie 68“.

Fotografie soutěže Czech Nature Photo byly přihlašovány do následujících kategorií: Savci, Ptáci, Plazi, obojživelníci a podvodní život, Bezobratlí, Český les, České zemědělství a venkov, Zvířata v lidské péči, Příroda v Praze a Česká příroda. K fotografům, kteří své snímky v galerii Czech Photo Centre vystavují, patří Jiří Karbus, Vladimír Čech mladší, Igor Mikula, Ivan Mikšík, Michal Dobeš a řada dalších. Například Dobeš je držitelem ocenění Digital Camera Photographer of the Year a finalista FEP European Professional Photographer of the Year Awards a Jiří Karbus vítězem soutěží Outdoor Photographer of the Year a British Wildlife Photography Awards.

Kurátorem výstavy sestavené z nominovaných, vítězných a dalších vybraných snímků Czech Nature Photo je fotograf Michal Krause, držitel ocenění v soutěžích Czech Press Photo a Wildlife Photo Contest. Ten byl současně předsedou poroty, která o nejlepších snímcích rozhodovala. Dále v mezinárodní porotě zasedli španělský biolog a fotograf Javier Aznar González de Rueda, držitel ocenění Wildlife Photographer of the Year, Petr Bambousek, jenž se může pochlubit mnoha zahraničními cenami i několika oceněními v Czech Press Photo a ředitel pražské Zoo Miroslav Bobek. Celkově se v prostorách Czech Photo Centre představí více než sto fotografií, které byly do Czech Nature Photo letos přihlášeny.

V malé síni galerie Czech Photo Centre proběhne souběžně, tedy od 5. dubna do 13. května, výstava Makrofotografie 3x jinak. Představí se zde více než čtyři desítky snímků Milana Blšťáka, Pavla Krásenského a Veroniky Souralové. Výstava zprostředkuje unikátní náhled do miniaturního vesmíru, který se nachází přímo v našem okolí, a který každý z fotografů divákům představuje naprosto odlišně.

Součástí obou výstav bude také doprovodný program- Měsíc přírody v Czech Photo Centre, kde při přednáškách představí svoji práci fotografové Rostislav Štefánek, Pavel Krásenský nebo Vladimír Čech mladší. O vzniku dokumentárního filmu Archa světel a stínů o cestě Martina a Osy Johnsonových po Africe a Americe bude osobně hovořit režisér a producent Jan Svatoš. Nebudou chybět komentované prohlídky. Připraveny jsou rovněž programy pro školy.

Vyhlášení výsledků soutěže Czech Nature Photo 2018 proběhne v Czech Photo Centre 19. dubna. Soutěže se zúčastnilo dohromady 252 fotografů z Česka a Slovenska s téměř 1800 snímky.

Výstava Czech Nature Photo 2018 bude otevřena každý den kromě pondělí – v úterý až pátek vždy od 11.00 do 18.00 hodin a o víkendu od 10.00 do 18.00 hodin. Základní vstupné činí 80 a snížené 40 korun. Galerie se nachází zhruba 100 metrů od stanice metra Nové Butovice na adrese Seydlerova 2835/4, Praha 5.

Partnery letošního ročníku projektu Czech Nature Photo jsou Magistrát hlavního města Prahy, Lesy ČR, Zoo Praha, Národní zemědělské muzeum a Krkonošský národní park a Lidé a země. Hlavním komerčním partnerem je společnost Olympus, která věnuje i ceny v hlavních kategoriích a dále pak také společnosti Trigema, CEWE Color, Sklárny Rückl, Nielsen, Fujifilm. Hlavním mediálním partnerem je Český rozhlas 1 Radiožurnál.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.