Úvod Média

Bytový dům KLR@Plzeň byl zkolaudován

20. 09. 2018

První regionální projekt developerské společnosti Trigema byl zkolaudován. Díky tomu se budou moci do bytového domu v plzeňské ulici Kollárova, jehož stavba začala před dvěma lety, brzy stěhovat první obyvatelé. Současně s tím zde zbývá obsadit již jen 14 z celkových 82 bytů.


Kolaudace šestipatrového bytového domu KLR@Plzeň proběhla na začátku září. V tuto chvíli jsou na místě ještě volné některé menší byty, jejichž velikost je zhruba 60 m2, ale také některé větší, které zabírají plochu téměř 120 m2. Průměrné ceny přitom začínají již na 43 500 korun za m2. Od centrálního plzeňského náměstí Republiky je budova vzdálena jen zhruba deset minut.

Novostavba bytového domu, jehož architektonický návrh pochází z dílny tamního studia AIP Plzeň, je ve tvaru L s decentní světlou fasádou, modrými a mléčně bílými balkony. Poslední šesté patro bytového domu je mírně ustupující směrem od ulice Kollárova, kdy nižší páté patro tvoří kratší část objektu a odděluje tak okolí od vnitrobloku domu. Ten již brzy ožije zelení, čímž celý prostor ještě více zpříjemní.

Dům vychází z osvědčeného konceptu Chytrého bydlení, díky čemuž je vybaven například plastovými okny s izolačními trojskly a vzduchotechnickými jednotkami s rekuperátorem, který je určený pro nucené větrání bytu. To zajišťuje výměnu spotřebovaného zatíženého vzduchu za vzduch nový, který je filtrovaný od vnějších nečistot a dohřátý na místní pokojovou teplotu. Výstavba bytového domu byla realizována pomocí moderních ekologických materiálů. Objekt je proto také v energetické náročnosti třídy B, což značí, že budova je velmi úsporná. Stavební práce na projektu KLR@Plzeň zajišťovala společnost Trigema Building a.s.

Parkování budoucích rezidentů je zajištěno jak prostřednictvím podzemních parkovacích stání pod domem, tak v sousedním samostatném domě. Tímto řešením projekt zaručuje větší kapacitu nabízených stání, než jaká je předepsána normou.

„Potvrdilo se, že Plzeň je místem, kde se nové bytové výstavbě daří. O bydlení je zde zájem a novým projektům se ve městě daří. Počítáme proto i s tím, že bychom tu brzy mohli představit další náš bytový projekt,“ říká Marcel Soural, předseda představenstva společnosti Trigema.

Podle aktuálních statistik Trigemy se v jednotlivých regionech Česka prodalo ve druhém čtvrtletí tohoto roku 1 465 nových bytů. Nejvíce z nich bylo v Jihomoravském a právě i Plzeňském kraji. Za prvních šest letošních měsíců se na Plzeňsku prodalo dohromady již více než 450 takových bytů.

Další informace o projektu KLR@Plzeň a aktivitách společnosti Trigema naleznete na stránkách www.klr-byty.cz a www.trigema.cz.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.