Úvod Média

Areál Monínec otevírá letní sezónu s několika novinkami

04. 05. 2018

Areál Monínec spouští v sobotu 5. května letní sezónu provozem rekonstruovaného bikeparku. Současně se do areálu chystá několik dalších novinek a řada akcí, jakými budou v květnu například závod pro veřejnost Predator Race a v červnu Monínec patří psům.


Vylepšená zhruba 2kilometrová bikeová trať nabízí na Monínci zakopané klopené zatáčky přímo na sjezdovce či několik skoků. Díky variabilitě stop každé z tratí zde zájemci najdou jak jednodušší sjezdy, tak i ty náročnější, které jsou charakteristické většími skoky.

Pro méně zkušené je na Monínci určena nová trať Family trail, která měří zhruba tři kilometry. Kromě řady zatáček, vln, malých skokánků či lesní lehce kamenité pasáže je zde i průjezdový tunel. Tato trať byla veřejnosti poprvé otevřena vloni na konci září dvojnásobným mistrem světa v biketrailu Josefem Dresslerem, jehož tým ji také připravoval.

Místní lanová dráha, která zájemce o monínecký sjezd vyveze nahoru, bude v provozu vždy o víkendu a o svátcích od 10:00 do 12:30 a od 13:00 do 17:00 hodin a pak také každou středu od 15:00 do 19:00 hodin. Celodenní jízdné na lanovce bude stát 370 korun a jednotlivá jízda pak 75 korun.

Novinkami letní sezóny na Monínci bude možnost využít na Pilském rybníku aquazorbing a paddleboarding. Díky aquazorbingu si bude moci návštěvník vyzkoušet chůzi po vodní hladině rybníka, přemety, otočky a jiné triky. Instruktor zájemce o tuto atrakci zavře do nafukovací koule z průhledného PVC materiálu, tu následně nafoukne a vypustí ji na vodní plochu. Koule je samozřejmě vodotěsná a vzduchotěsná. Uvnitř máte dostatečnou zásobu vzduchu na dobu, která několikanásobně převyšuje trvání celé aktivity. Paddleboarding je zase vodní sport, při kterém jezdec na prkně podobném surfovému longboardu používá k pohybu vpřed dlouhého pádla.

Na Pilském rybníku bude zároveň všem k dispozici opalovací louka a vyhlídkové molo, ale také dětské hřiště. Zahrát si tu můžete i volejbal či nohejbal. Hlad a žízeň zaženete přímo v kiosku na koupališti.

Areál Monínec vedle toho i letos hlásí celou řadu akcí, které se zde odehrají. Už podruhé se tu představí prestižní závod Predator Race. Ten se uskuteční o víkendu 26. a 27. května. Závod je určen pro každého, je třeba však počítat s tím, že účastník musí překonat velké množství překážek, které budou například tvořit malé stěny, plazení se pod ostnatým drátem, obří skluzavka nebo nošení břemene.

Další ročník zábavné akce pro psy a jejich páníčky Monínec patří psům se odehraje v neděli 10. června. Pejsky čeká spousta zajímavých disciplín, za jejichž splnění nebude chybět odměna. Součástí programu budou například tyto soutěžní disciplíny: aport v rohlíku, chytání piškotů, jízda v kolečku či stezka odvahy. Chybět nebude ani výstava fotografií s tematikou psů. Každý rok celá akce vyvrcholí pokusem o psí rekord. Také letos budou čtyřnozí miláčci bojovat o to, aby pokořili další z moníneckých rekordů.

Kompletní informace o akcích a nabídce Areálu Monínec naleznete na internetové adrese www.moninec.cz.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.