Úvod Média

Objektivem cestovatele Miloslava Stingla

22. 09. 2018

Galerie Czech Photo Centre, jejímž generálním partnerem je společnost Trigema, představuje až do 7. října výběr fotografií známého etnografa Miloslava Stingla.


Nechybí například snímky charakteristických kubánských indiánů. Dále návštěvníci mohou vidět fotografii z utajované návštěvy s Jeho Svátostí 14. dalajlamou. Všechny fotografie jsou především unikátním svědectvím dané doby. Během dvaceti let, která prožil Stingl na cestách, se mu svět měnil před očima. Portrétní fotografie doplňují ikonické kufry, s kterými cestovatel putoval do různých destinací.

Člověk s neuvěřitelnou pamětí, který ve svých čtyřiceti letech viděl celý svět. Legendární cestovatel a etnograf Miloslav Stingl dokázal zaznamenat lidské příběhy nejen slovy, ale i fotografiemi. Společně s autorem autobiografické knihy Adamem Chroustem jsme vybrali ty nejzajímavější a sestavili výstavu: Objektivem Miloslava Stingla. Ta v galerii Czech Photo Centre začíná 19. září a potrvá do 7. října. Portrétní fotografie doplní ikonické kufry, s kterými cestovatel putoval do různých destinací.

Více na www.czechphoto.org

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.