Úvod Média

Stavba ve tvaru futuristicky ztvárněného psa poslouží i jako robotický vinný bar

19. 12. 2018

Nevšední umělecké a architektonické dílo s názvem CyberDog neboli Kybernetický pes mohou návštěvníci objevit na Praze 13 v Butovicích. Je dílem architekta Tomáše Císaře a výtvarníka a sochaře Davida Černého, šéfa studia Black N´Arch. Jde o inovativní architekturu, která má sloužit jako vědecko-vzdělávací robotické centrum i jako robotický vinný bar.


CyberDog svým tvarem připomíná hlavu a tělo psa, materiálem pak vesmírnou loď z budoucnosti. Celá přední část druhého patra je prosklená.

„CyberDog je takový zvláštní vesmírný tvor, není to v pravém slova smyslu stavba, není to ani socha, není to ani dopravní prostředek, ale přesto je právě tím vším," sdělil pro Novinky architekt Tomáš Císař.

Stavba je inspirována technologickým pokrokem 21. století. Působivý objekt má ocelovou konstrukci a opláštění z nerezových plátů.

Na prosklené fasádě se objevují vědecko-technologické novinky.

Uvnitř centra se nachází prostor vinárny, včetně robotického pracoviště a vozíkové dráhy. Současně je v něm také bar a stolky určené návštěvníkům. Pokrmy a drinky tu pak servíruje robotická ruka. Prostřednictvím aplikace ve smartphonu nebo pomocí zapůjčených tabletů si může návštěvník objednat víno a v budoucnu třeba i teplou kuchyni.

CyberDog je vůbec první realizovanou stavbu studia Black N´Arch, které je součástí koncernu Trigema. Pro běžné návštěvníky se prostor otevře v průběhu prosince 2018.

Stavba vznikala zhruba rok a půl a vyšla na 21 milionů korun. V současné fázi funguje jako prototyp, který by mohl v budoucnu projít další proměnou a vzniknout i na jiných místech.

Zdroj: Novinky.cz

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.