Úvod Média

Komplex nevyužívaných Nuselských mlékáren čeká proměna v chytré byty

28. 05. 2019
Po dokončení stavby, k níž by mělo dojít už na sklonku příštího roku, vznikne v Nuslích ve čtyř až šestipatrových objektech 146 jednotek Chytrého bydlení. Byty budou ve velikosti od 1+kk do 4+kk s terasou, balkónem nebo předzahrádkou.

Na závěr roku 2020 je naplánováno dokončení výstavby nového bytového projektu, pod nímž je podepsána developerská společnost Trigema. V yroste mezi ulicemi Nuselská, V Horkách a Kloboučnická a ponese název CHYTRÉ BYDLENÍ@Nusle .


Nový rezidenční areál, na němž projekční a architektonické práce zajišťovalo studio AGE project, bude vybudován v místech, kde se nacházel komplex Nuselských mlékáren, založený okolo roku 1900. V několika posledních letech však svému původnímu účelu už nesloužil a byl využíván spíše jen jako místo pro sklady.

Nabídku nového bydlení v této části Prahy 4 developerský projekt CHYTRÉ BYDLENÍ@Nusle rozšířil o 146 jednotek, jejichž prodej byl odstartován v závěru letošního jara . Vybírat si lze z bytů ve velikostní kategorii 1+kk až 4+kk. Rezidenční areál bude tvořen třemi samostatnými sekcemi s pěti- až sedmipodlažními budovami. Svojí výškou i architektonickým pojetím, včetně pro tuto lokalitu typických sedlových střech, budou všechny objekty navazovat na okolní zástavbu.

Areál bude energeticky velmi úsporný, průkaz energetické náročnosti všech budov proto bude ve třídě B. Jejich obyvatelé bezpochyby ocení i to, že se součástí místa stane klidný, lavičkami a dalším odpočinkovým mobiliářem osazený, a na zeleň bohatý vnitroblok o ploše přesahující čtyři tisíce metrů čtverečních. Vznikne zde i několik komerčních prostor, které budou sloužit jak potřebám budoucích obyvatel, tak široké veřejnosti. S uvedenými obchody a službami se počítá směrem k ulici Nuselská.

Zdroj: Kde chci bydlet

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.