Úvod Média

Trigema rekonstruuje Středočeské muzeum v Roztokách

29. 08. 2019
Na slavnostním zahájení zakázky na rekonstrukci prostor roztockého muzea byl vedle zástupců Středočeského kraje a samotného Středočeského muzea osobně také Marcel Soural, předseda představenstva společnosti Trigema.

Zdroj fotografie: Středočeský kraj

Slavnostního zahájení projektu obnovy a rekonstrukce areálu Středočeského muzea v Roztokách, který realizuje společnost Trigema Building, se ve středu 28. srpna zúčastnil Marcel Soural, předseda představenstva Trigemy.


Cílem zakázky za 76 milionů korun je kompletní obnova bývalé stodoly a jejího okolí v areálu muzea v Roztokách, aby zde mohla být od roku 2022 umístěna expozice Stopami věků. Postupně tu bude vytvořen model prehistorických obydlí, konstrukcí, řemesel, obyvatel a zvěře, jenž bude doplněný videi, scénami a hologramy. V prvním patře se pak počítá s prostory pro umístění archeologických nálezů a dále pak místem, které bude sloužit jako přednášková místnost.
 
Stavební společnost Trigema Building, která rekonstrukci celého místa zajišťuje, má již z minulosti bohaté zkušenosti se zakázkami obnov původních prostor. Příkladem byl památkově chráněný objekt v Českých Budějovicích, kde sídlí pobočka Komerční banky, jenž mezi roky 2016 a 2017 prošel rekonstrukcí. Mezi roky 2018 a 2019 pak Trigema Building prováděla rekonstrukci historické budovy v Hrádku nad Nisou, jež zahrnovala novou střechu a kompletní rekonstrukci interiéru. Restaurovalo se rovněž vnitřní dřevěné vybavení vily, okna i dveře. 

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.