Úvod Média

Lyžařská sezóna začíná v Česku již tuto sobotu

12. 11. 2019
Na Monínci se na lyžařskou sezónu připravujeme již od léta, hlavní práce ale probíhají zhruba poslední měsíc. V sobotu ráno budeme mít již vše pro první návštěvníky přichystáno,“ říká Jaroslav Krejčí ml., výkonný ředitel areálu.

Od této soboty se začíná v Česku lyžovat. Prvním místem, kde si bude možné zajezdit, je středočeský Areál Monínec. Zpočátku bude areál otevřený pro lyžaře a snowboardisty vždy od pátku do neděle a současně i večer od úterý do soboty.


V Areálu Monínec je od 16. listopadu pro veřejnost k dispozici horní část Hlavní červené sjezdovky, kterou obsluhuje vlek kotva. Lyžovat se bude na trati dlouhé zhruba 0,5 kilometru, a to od pátku do neděle od 9.00 do 16.00 hodin nebo od úterý do soboty od 18.00 do 21.00 hodin.

Zasněžování v Areálu Monínec probíhá již od začátku října díky technologii Snowfactory, která vyrábí sníh, i když je ještě venku nad nulou. Tento sníh je bez jakýchkoliv chemických přísad. Je založený pouze na dvou hlavních zdrojích – vodě a vzduchu. Vyrobené ledové šupinky mají teplotu -5 °C.

Na Monínci se na lyžařskou sezónu připravujeme již od léta, hlavní práce ale probíhají zhruba poslední měsíc. V sobotu ráno budeme mít již vše pro první návštěvníky přichystáno,“ říká Jaroslav Krejčí ml., výkonný ředitel areálu.

S plným provozem areálu, jenž nabídne 1,2 kilometrů dlouhou Hlavní sjezdovku, Hotelovou sjezdovku, která měří 170 metrů nebo i školní skipark vybavený jezdícím pásem, navazujícím vlekem poma a půjčovnou lyžařského vybavení, se počítá zhruba od vánočních svátků.

U dolní stanice lanovky Areálu Monínec je nejen pokladna skipasů, ale také hlavní půjčovna lyžařského vybavení společnosti Intersport. V prostorech je navíc i menší prodejna této značky. Nechybí tu ani restaurace v alpském stylu M2 či moderní dětská herna s nabídkou hlídání dětí.

Celodenní lyžování pro dospělého stojí v předsezóně 480 a pro dítě za 385 korun, pokud si zájemce pořídí skipas přes e-shop. Čipovou kartu určenou k nákupu přes e-shop lze získat přímo v Areálu Monínec, na jednotlivých infocentrech oblasti Toulava a v každé z pražských prodejen Intersportu. Na pokladně přímo v moníneckém areálu pak dospělý zaplatí 515 a dítě 385 korun. Využít lze samozřejmě i levnější dvou a čtyřhodinové tarify.

„Lyžařský svah je místo, kde se setkávají děti i dospělí, začátečníci i pokročilí. Těší nás, že můžeme návštěvníkům ulehčit používání e-skipasů a budeme rádi, pokud v našich prodejnách Intersport najdou to správné vybavení na sjezdovku,“ uvedl k zahájení sezóny Martin Palarčík, jednatel společnosti Intersport.

Den před oficiálním startem zimní lyžařské sezóny, tedy již v pátek 15. listopadu, se v areálu navíc uskuteční zcela nový snowboardový závod série Burton young punks. Akce má za úkol podporovat mladou generaci malých snowboarďáků. Na Monínci bude na děti čekat trať o třech překážkách za sebou.

Další informace o Areálu Monínec lze nalézt na www.moninec.cz.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.