Úvod Média

Polovina bytového areálu V Zahrádkách s družstevním využitím

04. 02. 2020
Projekt V Zahrádkách bude dokončen ještě letos.

Dva z celkových čtyř bytových domů plzeňského bytového projektu V Zahrádkách budou určeny k družstevnímu bydlení. Dohodli se na tom developerská společnost Trigema, která od počátku celý projekt rozvíjí, se Stavebním bytovým družstvem Praha.


„Zájem o družstevní bydlení je v Plzni velký. Se Stavebním bytovým družstvem Praha, s nímž jsme na jiných projektech spolupracovali již v minulosti, jsme se proto dohodli na tom, že více než 50 našich nových bytů bude v majetku nově vytvořeného Bytového družstva V Zahrádkách,“ vysvětluje Martin Malínský, šéf developerské divize společnosti Trigema. 

Areál čtyř bytových domů V Zahrádkách s celkovými 108 byty, jenž do konce letošního roku vyroste u Obchodního centra Plzeň, nabízí jedno až čtyřpokojové byty. Převládají ty s dispozicemi 3+kk. Relativně velký podíl však tvoří rovněž 2+kk. Parkování bude pro budoucí rezidenty vyhrazeno v podzemních garážích každého z domů.

Družstevní využití budou mít dva čtyřpodlažní domy. „Obrovskou výhodou je rychlost, s jakou noví družstevníci obdrží své byty. Stane se tak totiž již na konci roku 2020. Dosavadní zkušenosti přitom ukázaly, že bytová družstva nachází své členy zhruba v ročním časovém horizontu a naplnění plzeňského projektu tak bude velkou výzvou i pro jeho samotné zakladatele,“ dodává Martin Kroh, předseda představenstva Stavebního bytového družstva Praha.

Výstavbu domů V Zahrádkách má od loňska v režii společnost Trigema Building. Jedná se již o druhý bytový projekt, který Trigema v Plzni zajišťuje. Prvním byl areál CHYTRÉ BYDLENÍ KLR@Plzeň, jenž zahrnoval více než 80 bytů a byl dokončen v ulici Kollárova na podzim roku 2018.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.