Vaše zpráva byla odeslána.

Média

Byty v Praze zdražily o pětinu

08. 02. 2018

Ze společných statistik developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group vyplývá, že cena nových bytů v Praze meziročně vzrostla o 19 procent. V posledním čtvrtletí loňského roku developeři v hlavním městě prodali 1450 nových bytů. Počet dostupných bytů v nabídce developerů meziročně klesl o zhruba desetinu na 3650.


Průměrná cena nových prodaných bytů v Praze na konci loňského roku meziročně vzrostla o 19,1 procenta na 85 223 korun za metr čtvereční. Počet prodaných bytů meziročně klesl o 17,3 procenta na 5500. Vyplývá to ze společných statistik developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group, které ve středu zveřejnily na tiskové konferenci.

"Ještě před dvěma lety tvořily nové byty v Praze s cenou do 60 000 korun za metr čtvereční polovinu nabídky. Nyní jsou to pouhá dvě procenta. Průměrná cena bytu v pražské novostavbě je na 90 tisících korun za metr čtvereční a je klidně možné, že při pokračování umělého omezování nabídky se letos dočkáme průměrné nabídkové ceny nad 100 000 korun," uvedl majitel Central Group Dušan Kunovský.

Více na www.byznys.ihned.cz

Kontaktní formulář
 
 
Vaše data jsou v bezpečí.

Poskytnuté osobní údaje budou použity za účelem kontaktování zákazníka a vytvoření obchodní nabídky.
Podrobnosti o zpracování osobních údajů, jakož i o právech klienta najdete zde.