Úvod Média

Týden na Monínci plný zábavy a překvapení

04. 06. 2020
Okolí Areálu Monínec
Monínec leží 70 kilometrů jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje v srdci České Sibiře a Českého Meránu. Široká síť cyklostezek a pěších procházející touto lokalitou činí z Monínce ideální místo pro turistiku a cykloturistiku. Areál je součástí oblasti Toulava, kde najdete celkově 15 hradů a zřícenin, 18 rozhleden a věží, 7 přírodních parků, 8 národních kulturních památek, 15 památkově chráněných měst a vesnic, přes 1000 km cyklo a turistických tras a více než 200 km naučných stezek. K tomu je dále třeba přičíst přes 30 muzeí, 4 zpřístupněné zámky, 2 golfová hřiště, 6 pivovarů a jednu zoo.

Přijeďte s rodinou do Areálu Monínec, který najdete na rozhraní Středočeského a Jihočeského kraje, na 7 nocí za cenu pěti. Připraven je animační program pro děti, volný vstup do bazénu i wellness a navíc i vyhlídková jízda lanovkou. Užijete si také výlety do okolí a další program, který tento ubytovací balíček nabízí.


Neděle
Poté, co na Monínec odpoledne přijedete, zastavte se nejdříve na hotelové recepci. Dostanete se k ní po silnici od spodní stanice lanovky zhruba po třech minutách jízdy autem. Zaparkovat můžete přímo u hotelu. Až se po 14.00 ubytujete, můžete se vydat třeba na malou procházku do malebné vesnice Ounuz. V současnosti zde již najdete jen hrstku místních, v minulosti měla ale i 100 obyvatel. Zbyla po nich malebné roubené dřevěné domky, které tvoří dohromady vesnickou památkovou zónu. Není proto ani náhoda, že se tu natáčely například pohádky Pyšná princezna nebo Honza málem králem.

Pondělí
Pokud jste svým dětem objednali účast v moníneckém animačním programu, stačí, když vstanete zhruba v osm až půl deváté. Po ranní hygieně se můžete v restauraci nasnídat, v 9.30 však už buďte s dětmi u recepce, kde mají sraz před dopoledním programem. První den na ně budou nejdříve čekat seznamovací hry a tubing. Na stejném místě si je pak ve 12.00 vyzvednete, abyste mohli jít společně na oběd.
Vy sami si můžete mezitím první monínecké dopoledne zpestřit třeba návštěvou teras, odkud je překrásný výhled na údolí Českého Meránu. Odpolední část animačního programu začíná ve 14.00. Nezapomeňte přitom na plavky, v případě slušného počasí bude na děti čekat na Pilském rybníce koupání a paddleboarding. Čas u rybníka můžete strávit i vy. Nechybí zde ani menší hřiště na volejbal a občerstvení.

Úterý
Druhý den animačního programu se děti zaměří na pohybové aktivity. Dopoledne bude rozcvička, hry a návštěva lanového parku. Odpoledne je v případě slušného počasí na programu maxiskluzavka. Opět samozřejmě platí, aby si děti nezapomenuly plavky.
Vy zatím můžete vyrazit třeba na golf. Cesta autem do areálu Čertovo břemeno trvá jen okolo deseti minut. Osmnáctijamkové hřiště vhodně zapadá do místní krajiny a kromě samotného greenu tu najdete i spoustu malých jezírek, kde se usadily ryby a žáby. Na hřišti může hrát i hráč, který nemá handicap. V areálu nechybí ani cvičná louka a dvě cvičná jamkoviště.
Večer si spolu s dětmi zpestřete procházkou do Jetřichovic, kde můžete alespoň zvenku obdivovat místní zámeček tzv Malou Hlubokou. Cesta tam i zpět vede od moníneckého hotelu po stezce Včeli a mravenci k dolní stanici lanovky.

Středa
Třetí den bude na starší děti čekat během dopoledne lukostřelba a na ty mladší kuličková dráha, která je dlouhá 100 metrů. Po obědě to budou koloběžky, pro ty menší pak pěší výlet spojený s jízdou na lanovce. Dospělí si mohou půjčit u dolní stanice lanovky třeba elektrokolo a vydat se na výlet do okolí areálu. Cílem mohou být například menhiry. Zdejší kraj je totiž plný kamenů. Některé mají údajně léčivou moc. Trasa je středně těžká a měří okolo 18 kilometrů.
Odpoledne můžete strávit relaxací v moníneckém wellnes, kde na vás čeká bazén, vířivka i sauna. Také odsud máte čarokrásný výhled do okolí. Poté stihnete ještě Poštovnu, kterou najdete u horní stanice lanovky. Až do roku 2009 byla na Sněžce, nejvyšší hoře Česka. Nabízí expozici o své stopadesátileté historii a současně zde sídlí informační centrum oblasti Toulava.

Čtvrtek
Děti si během dopoledne vyzkouší Discgolf. Že jste o něm ještě neslyšeli? Jedná se přitom o jeden z nejrozšířenějších sportů s létajícím talířem, jenž vznikl již v 70. letech minulého století. Cílem hry je trefit létající disk do koše na co nejmenší počet hodů. Po obědě je na pořadu koupání v Pilském rybníce a možnost jízdy na voru.
Vy si zatím můžete udělat menší výlet na pozůstatky hradu Zvěřinec, které najdete kousek za Sedlcí. Hrad je spojen mimo jiné i s mistrem Janem Husem či Karlem Hynkem Máchou. Čtvrteční večery jsou během prázdnin na Monínci vyhrazeny zábavnému programu pro ubytované i pro veřejnost. Chybět nebudou soutěže, koncerty, pozorování večerní oblohy dalekohledem a vyprávění o vesmíru a hvězdách.

Pátek
Na poslední den animačního programu budou děti určitě rády vzpomínat. Dopoledne na ně bude totiž čekat trampolína a aquazorbing. Odpoledne pak bude volný program. Na výběr tak bude z více aktivit najednou podle toho, co každého během posledních pěti dní bavilo nejvíce.
V případě slušného počasí si mohou dospělí dopřát buď koupání v bazénu na moníneckých terasách nebo v Pilském rybníce. Pokud by bylo chladněji, rezervujte si místní wellnes. Zvolit si ale můžete třeba i tenis, při němž se určitě zahřejete. Kurty najdete přímo pod hotelem.

Sobota
Další den vašeho pobytu doporučujeme vyplnit celodenním výletem. Do Tábora, jeden z cílů výletu, se dostanete z Monínce zhruba do půl hodiny. Návštěvu města můžete spojit s výletem do jeho okolí. Místní Stezka údolím Lužnice byla totiž jako první a jediná v Česku zařazena na seznam nejlepších stezek Evropy - Leading Quality Trails Best of Europe. Trasa vás zavede po starých kamenných chodníčcích, které stavěl Klub českých turistů s podporou hraběte Harracha už v roce 1899, hlubokým údolím řeky kolem strmých skal a starých mlýnů až ke zbytkům hradu Příběnice a Stádleckému řetězovému mostu.

Neděle
Po snídani si proto vše zabalte, abyste na nic nezapomenuli a stihli do 11.00 vaše pokoje vyklidit. Pokud byste si zde něco přesto nechali, ozvěte se recepci. Zaměstnanci areálu se vám to pokusí následně samozřejmě doručit.

Více o nabídce a možnostech programu najdete na www.moninec.cz.

Zdroj: Snow.cz

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.