Úvod Média

3GEMA: Ochutnejte Karlín | 2. část

04. 01. 2021

Oblast Karlína je protkána mnoha zajímavými místy, kde můžete strávit příjemný den. Vybírat můžete z poklidných bister s osobitou atmosférou, nebo restaurací nabízejících kvalitní jídla a příjemnou atmosféru. Nechte se inspirovat našimi tipy.
BISTRO PROTI PROUDU
BŘEZINOVA 471/22

Bistro Proti Proudu na rohu ulic Březinova a Petra Slezáka se vyznačuje jednoduchým designem z ateliéru Modulora a Mimosa, namíchaným ze severské strohosti a jednoduchosti. Bistro nabízí snídaně po celý den! Najdete zde také spoustu dortů a koláčů, sendviče a v době oběda také polévky a několik dalších specialit. Všechny suroviny pochází jen z těch nejlepších možných zdrojů. Jako jsou bagety z La Petite France, máslo a ghí z farmy Štěpánovsko, sýry a jogurty z farmy Krasolesí. Bistro proti proudu je ideální místo nejen k posezení u dobré kávy. Budete se zde cítit jako doma.

www.bistroprotiproudu.cz
SPOJKA KARLÍN
PERNEROVA 697/35

První flexitariánská restaurace v ČR. Flexitariánství je udržitelný směr, který maso a živočišné produkty zcela neomezuje, pouze je lehce redukuje s ohledem na ekologické dopady, které živočišná výroba způsobuje. Veškeré maso restaurace je v bio kvalitě, nebo z volného chovu. Spojka Karlín v sobě spojuje u jednoho stolu všechny, kteří chtějí jíst dobře, bez předsudků a bez ohledu na to, jestli se jedná o vegana, vegetariána nebo milovníka masa. Ráno je příjemnou kavárnou s kvalitní kávou a vydatnými snídaněmi. V době obědů zde servírují nutričně vyvážená jídla a nabízí se především zážitkové večeře s širokou nabídkou vín a jiných drinků.

www.spojka-karlin.cz
DVA KOHOUTI
SOKOLOVSKÁ 81/55

Během dvou let se stal pivovar synonymem mixu české pivní kultury a západního pojetí komunitního života. Projekt má na svědomí síť Ambiente, kdy se podařilo spojit A. Matušku (pivovar Matuška) a L. Svobodu (mistr výčepní z Lokálu). Brand vytvořilo studio Najbrt a zázemí poskytl dům a zahrádka U Města Hamburku. Dva kohouti si získali nepopsatelné genius loci, které milovníky piva přitahuje „na jedno“ jako magnet. Nově jsou zde lákadlem gastro libovky ze sousedního Bufetu. V syrovém interiéru s tanky nebo na venkovní zahrádce můžete vybírat alespoň z osmi druhů ležáků či speciálů a bavit se na pořádaných eventech v čele s vyhlášenou jarní zabíjačkou.

www.dvakohouti.cz
PARLOR CAFÉ
KŘIŽÍKOVA 197/37

Příjemná karlínská kavárna, kde nenajdete pouze výběrovou kávu a dobré snídaně, jako jsou granola, lívance nebo domácí chleba s domácí marmeládou. Pověstné a unikátní jsou zejména místní zmrzlinové sendviče. Na výběr je hned 12 různých zmrzlin. Zmrzlinové cookie sendviče neboli Parlorky si přitom můžete sami poskládat dle vaší chuti. Nechybí ani několik druhů domácích cookies. Výborné jsou rovněž místní špenátové vafle. Dát si můžete také víno nebo míchané drinky. Součástí prostor je navíc menší obchůdek.

www.parlor.cz
NGÔ RESTAURANT
KŘIŽÍKOVA 180

Rodinná asijská restaurace Ngô v blízkosti metra Křižíkova. Podnik plný chutí, vůní a pozitivní energie, na kterou může být majitel právem hrdý. Pokud máte rádi vietnamské speciality i tradiční asijskou kuchyň, je toto místo právě pro vás! Hledáte jídlo, které vás během chladných dní zaručeně zahřeje, je zdravé a zasytí? Ochutnejte polévku Pho! 18 hodin tažený silný vývar z hovězí zadní a kostí, který je podáván s tenkými rýžovými nudlemi, červenou cibulí, čerstvým koriandrem, jarní cibulkou a mungo klíčky.

www.ngo-restaurant.cz
ETAPA
URXOVA 479/6

Nedělní brunch každý den? Etapa! Zde servírují jednoduché barevné zeleninové brunche plné neokoukaných kombinací, výběrovou kávu, domácí limonády a úsměvy po celý den. Pečou vlastní sladkosti a 100% celozrnný kváskový chleba. Objednat si ho můžete i přes e-shop s podmínkou osobního odběru. Příjemnou atmosféru stylového podniku podrthuje milá obsluha. Ochutnejte míchaná vajíčka ze čtrnácti ingrediencí. Najdete v nich například zázvor, česnek, kurkumu, rajčata. Etapu prvozují manželé Ogurčákovi, píšící foodblog. Ten loni získal cenu Foodblog roku.

www.etapa.cz

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.