Úvod Média

Nájemní byty jdou na odbyt

01. 03. 2021

Projekt Fragment bude sloužit pro nájemní bydlení, obchody a služby. Nabídne 140 nevšedně designovaných a plně vybavených bytů k pronájmu s dispozicemi od 1+kk až po velkorysé mezonety se střešními terasami a výhledy na Pražský hrad.

Nájemní bydlení bylo na tuzemském trhu dlouho pomyslnou Popelkou. „Rádi bychom stavěli nájemní byty, ale nevyplatí se to. Návratnost investice je příliš dlouhá,“ odpovídali developeři na otázku, zda se chystají rozšířit záběr svého byznysu.


Podle výpočtů developerské firmy Trigema a realitního serveru Flat Zone vzrostl na konci loňského roku počet bytů k dlouhodobému pronájmu na pražském trhu meziročně o 105 procent na téměř 14 tisíc jednotek. Průměrná cena nájmů podle nich klesla na 308 korun za metr čtvereční bez poplatků. Nejvíc bytů je v nabídce v Praze 5, nejdražší zůstává Praha 1.


„Zatímco trh s novými byty loni fungoval navzdory pandemii bez výraznějších problémů, u nájemního bydlení nastaly velké změny. Na dramatické zvýšení množství inzerovaných bytů měl samozřejmě vliv především úbytek nabídky krátkodobých nájmů. Velká část těchto bytů přešla do dlouhodobých nájemních vztahů,“ uvedl mluvčí Trigemy Radek Polák.


Právě Trigema je jedním z developerů, kteří se čerstvě pustili i do nájemního bydlení. V pražském Karlíně loni zahájila výstavbu rezidenčního projektu Fragment, který je výsledkem spolupráce skupiny Trigema s výtvarníkem Davidem Černým a studiem Qarta architektura. Trigema do projektu se 140 byty investuje přibližně 1,25 miliardy korun.


„Chceme dělat hezké, funkční a užitné stavby. A taky trochu provokativní. Výjimečná lokalita Rohanského nábřeží naproti historické budově Invalidovny si o unikátní počin přímo říkala,“ tvrdí majitel Trigemy Marcel Soural.


Zdroj: E15 Real Immo

 

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.