Úvod Média

Bytový areál V Zahrádkách je kompletně vyprodaný, další projekt Trigema připravuje

26. 03. 2021
V každém ze čtyř bytových domů projektu V Zahrádkách u Obchodního centra Plzeň je okolo 25 bytových jednopokojových až čtyřpokojových jednotek. Všechny byty jsou již kompletně obsazeny.

Všechny čtyři bytové domy plzeňského areálu V Zahrádkách jsou již kompletně obsazeny. Dva z nich jsou určeny pro vlastnické a další dva pro družstevní bydlení. Bytový komplex vyrostl v blízkosti Obchodního centra Plzeň.


O bydlení je v západočeské metropoli zájem. Plzeň patří k těm městům, kde je z pohledu celého Česka jedna z nejvyšších poptávek. Projekt V Zahrádkách byl charakteristický kompaktními rodinnými dispozicemi 3+kk, které přilákaly především mladé rodiny. Atraktivitu projektu zvyšovala stále populárnější forma družstevního bydlení,“ uvedl Petr Pospíšil, obchodní ředitel společnosti Trigema .
 
Ve čtyřpodlažních domech areálu V Zahrádkách bylo vybudováno 108 bytů. Nejmenší garsonky mají podlahovou plochu okolo 36 m2, největší rodinné 4+kk s terasami pak velkorysých 120 m2. Pro každého z rezidentů jsou samozřejmě vyhrazeny sklepy, vnitřní garážová nebo venkovní parkovací stání.
 
Rezidenční soubor leží jen kousek od Obchodního centra Plzeň a v blízkosti hlavní silnice Rokycanská. Do centra města je to trolejbusem jen něco málo přes 10 minut. Do hlavního města, na stanici metra B Zličín pak pouhých 45 minut.
 
Stavbu areálu V Zahrádkách začala společnost Trigema na jaře roku 2019. První obyvatelé se sem začali stěhovat loni na podzim. Dva bytové domy se od začátku minulého roku začaly nabízet prostřednictvím Stavebního bytového družstva Praha. V Zahrádkách je již druhým projektem Trigemy v Plzni. Tím prvním byl bytový dům Chytrého bydlení v ulici Kollárova.
 
Trigema v současné době připravuje další, v pořadí již třetí, developerský rezidenční projekt v Plzeňském kraji. Výstavbu projektu v lokalitě Skvrňany začne v průběhu druhého kvartálu letošního roku. Již nyní se mohou potenciální zájemci  přihlásit k přednostnímu VIP předprodeji na www.byty-skvrnany.cz. Lokalita plzeňských Skvrňan je charakteristická skvělou občanskou vybaveností a díky tramvajovému spojení také velmi rychlým přístupem do centra Plzně.
 
„V Plzni umíme uspokojit poptávku po kvalitním bydlení. Když se poohlédneme za referencemi našich klientů, vidíme, že jdeme správnou cestou. Třetí projekt v Plzni byl proto jasnou volbou a věřím, že bude pro naše klienty opět výjimečný,“ dodává Pospíšil.
 
Za minulý rok se v Plzeňském kraji podle statistik Trigemy a realitního agregátoru Flat Zone prodalo více než 800 nových bytů, díky čemuž byla celá tato aglomerace z pohledu poptávky pátou největší v Česku. Průměrná cena za prodaný byt zde v posledním čtvrtletí minulého roku dosahovala 68 487 korun na m2. Ke konci roku bylo na Plzeňsku v nabídkách necelých 450 nových bytů.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.