Úvod Média

Nový rezidenční areál v Plzni

15. 06. 2021
Projekt se bude opírat o prověřený koncept Chytrého bydlení, který vychází z více výhod najednou. Tím se také odliší od běžné nabídky rezidenčního bydlení. Jedním z benefitů je například také možnost přípravy modulového systému bydlení. Energetická náročnost budov a s tím spojené využití materiálů budou ve skupině B.Vybírat si nové bydlení není vždy jednoduché. Rezidenčních projektů, které by splňovaly vaše představy a současně i finanční možnosti, nemusí být na trhu přehršel.

Poté, co společnost Trigema dokončila v předchozích letech v západočeské metropoli bytové projekty v Kollárově ulici a lokalitě V Zahrádkách, soustředila tentokrát svoji pozornost na severozápad města.


Právě zde – v části Skvrňany – do dvou let vyroste nový bytový areál, který po dokončení stavby nabídne necelých 200 moderně laděných bytů.


V šestipodlažních bytových domech budou na ploše téměř 10 000 m2 převažovat menší bytové jednotky ve velikosti 1+kk a 2+kk. Chybět však nebudou ani tří a čtyřpokojové byty. Ke standardům bydlení tu budou patřit mimo jiné i tepelněizolační okna s trojskly a vlastní datové internetové připojení.


Projekt se bude opírat o prověřený koncept Chytrého bydlení, který vychází z více výhod najednou. Tím se také odliší od běžné nabídky rezidenčního bydlení. Jedním z benefitů je například také možnost přípravy modulového systému bydlení. Energetická náročnost budov a s tím spojené využití materiálů budou ve skupině B.


V areálu bude pro rezidenty vyhrazeno více než 130 parkovacích míst v podzemních garážích a okolo dalších 60 na povrchu. Návštěvám a dalším hostům bude pak na povrchu k dispozici necelých 40 míst.


Rezidenti navíc bezpochyby ocení, že zde najdou nový, klidný park se zelení a dětské hřiště. Sousedící terénní val ochrání všechny před dopravním či jiným ruchem z okolí. V zimních měsících tu za příznivého počasí mohou děti sáňkovat nebo bobovat.


Nový bytový areál najdete v sousedství plzeňské ulice Vojanova. V blízkosti nechybí mimo jiné školy, školky, dětská hřiště, zdravotnické zařízení, knihovna, plavecký bazén, sportovní hřiště a samozřejmě i supermarkety, menší prodejny a restaurace.


Vyznavači cykloturistiky zajisté ocení přímé napojení projektu na cyklostezku, která nedaleko Skvrňan ústí do cyklotrasy č. 37 vedoucí přes Stříbro do Železné a dále pak až na síť německých cyklotras.


Lokalita má ale především výhodné dopravní napojení na centrum Plzně. Tramvajová zastávka bude přímo sousedit s hranicí nového bytového areálu. Bude tedy doslova za rohem! Tramvají se do centra města dostanete zhruba do 11, autem do 8, a vlakem dokonce jen do 5 minut.


Kvalitní bude rovněž napojení ven z města. V Praze jste odsud autem do hodiny. A vydáte-li se opačným směrem, jste na hranicích s Německem do 40 minut. Již brzy navíc naváže na silniční spojku Regensburská připravovaný Městský (západní) obchvat Plzně, který cestu ze Skvrňan řidičům urychlí na severní předměstí nebo směrem na Karlovy Vary a Žatec.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.