Úvod Média

Děti potěší nová kuličková dráha

25. 06. 2021
Areál Monínec se veřejnosti poprvé letos v rámci letní sezóny otevřel v sobotu 29. května.V provozu je zde mimo jiné místní lanová dráha a Aktivity park.

Letní sezona na Monínci, areálu na pomezí Jihočeského a Středočeského kraje, láká bikery i rodiny s dětmi. Rodiny s dětmi, které přijedou na Monínec, zamíří většinou do Aktivity parku. Ten se rozkládá u dolní stanice čtyřsedačkové lanovky. Letos nabízí i několik novinek. Jednou je nová kuličková dráha, která má dvě paralelní trasy spojující se na konci v jednu, a je dlouhá 20 metrů.


Ve vodním světě, který bude v provozu od startu prázdnin, pak návštěvníci najdou nádrže s vodou a korýtka, kde si zejména menší děti mohou pouštět vodu nebo měnit její průtok. Součástí toho, co lze v Aktivity parku vyzkoušet už nyní, jsou bungee trampolíny, tubing, lukostřelba, lanový park, půjčovna elektrokol a paddleboardů. V areálu je i disc golf, prak či xylofon.
Nyní je park otevřený o víkendech od 10 do 17 hodin. O prázdninách bude přístupný každý den. Celodenní vstupné je 550 korun. „Loni v létě byla návštěvnost jedna z největších. Možnosti cest do zahraničí zůstávají stále omezené. Proto věříme, že si k nám i letos najdou cestu ti, kteří u nás třeba ještě nebyli, ale rovněž stálí hosté. Navážeme na animační programy a čtvrteční podvečery z loňska,“ vypočítal Jaroslav Krejčí, výkonný ředitel areálu.
Návštěvníci se mohou lanovkou vyvézt nahoru a odtud dojít k poštovně, která dříve stála na Sněžce. Pak mohou pokračovat dále směrem do vesnické památkové rezervace Ounuz či na blízkou Javorovou skálu – nejvyšší vrchol místní oblasti.
Lanovka slouží i pro místní bikepark. Trasa pro fanoušky skoků a klopenek vede většinou po okraji sjezdovky. Family trail nabízí svezení i pro začátečníky nebo děti. Během léta se otevřou i další atrakce areálu. Pod hotelem je nové dětské hřiště a vyhřívaný bazén. Nedaleko láká ke koupání a opalování Pilský rybník. V areálu je i hřiště.

Zdroj: MF Dnes

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.