Úvod Média

Trigema Building s rekonstrukcí KD Klášterec zvítězila v soutěži Stavba roku 2022

14. 10. 2022
Zrekonstruovaný Kulturní dům v Klášterci nad Ohří vyhrál v prestižní soutěži Stavba roku 2022 zvláštní cenu za veřejnou budovu s vysokým energetickým standardem.

Unikátní přestavba historické budovy, za kterou stojí Trigema Building, trvala 15 měsíců a vyniká výjimečnou technickou náročností.


Nová stavba bývalou historickou budovu doslova pohltila. Vznikla totiž jejím obestavěním, kdy zůstala zachovaná schodiště, základní pilířový systém se proměnil ve vnitřní atrium a velkému sálu zůstal stejný poměr stran i výška. Zapracované do nového vzhledu jsou i původní plastiky a nová budova si tak zachovala genius loci původního historického domu.

Součástí rekonstrukce byly i technologie, které snižují náklady na vytápění a ochlazování budovy, dům je totiž proveden tak, aby reagoval na tělesné teplo přítomných návštěvníků. Náklady na elektřinu pak šetří fotovoltaická elektrárna na střeše budovy a dům využívá i dešťovou vodu k zalévání.

Zrekonstruovaný Kulturní dům Klášterec se navíc může pyšnit i další cenou - v září 2022 vyhrál v konkurenci dalších 88 projektů z celého Česka hlavní cenu za Komunitní projekt roku 2022.

Klášterecké kulturní centrum nabízí místním obyvatelům velký a malý sál, knihovnu, divadelní sál, zázemí pro divadelníky a další umělce a centrum pro seniory. Součástí kulturního domu je o celodenní kavárna, herna, nahrávací studio či centrum s tiskařskými stroji.
Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.