Úvod Média

Fragment získává další ocenění. Bodoval hned ve dvou soutěžích

04. 12. 2023
Fragment rozšiřuje svou sbírku ocenění. Minulý týden zazářil hned na dvou soutěžích, kdy si připsal ocenění ze soutěže Stavby roku 2023 i CIJ Awards.

V rámci soutěže Stavba roku 2023 získal cenu za architektonické pojetí a realizaci stavby s využitím BIM modelu. Na CIJ Awards pak získal hned 2 ocenění – stal se Best Residential Development with more than 60 apartments a Best Architectural Development of the Year.


Stavba roku 2023

Stavba roku je česká celorepubliková veřejná neanonymní soutěž staveb, která vznikla roku 1992 za účelem zavedení systému hodnocení a následné prezentace celkové kvality staveb. Pořádá ji ABF – Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství za podpory dalších důležitých partnerů, jako je například Ministerstvo průmyslu a obchodu.

V rámci soutěže Stavba roku 2023 získal Fragment cenu za architektonické pojetí a realizaci stavby s využitím BIM modelu. V rámci BIM byla kompletně provedena projektová dokumentace, účelem modelu byla příprava podkladu pro realizaci stavby, jednodušší a přehlednější správa dat, výkresové dokumentace a výkazů výměr. Digitální model Fragmentu byl proveden v úrovni cca LOD 300, veškeré prvky modelu nesou i přesnou informační hodnotu. Model má dále sloužit pro správu budovy.

Mimo úspěšné tažení nové ikony Karlína máme ale i další oceněnou stavbu! Parkovací dům P+R v našich domovských Nových Butovicích získal mezi 38 nominovanými stavbami z celé republiky ocenění za architektonické pojetí. P+R domy jsou primárně praktickým řešením nedostatku parkovacích kapacit, ale mohou být i architektonický působivé. Což je i případ PD Petržílkova s fasádou z hliníkových lamel.


CIJ Awards Czech Republic

CIJ EUROPE, poskytovatel digitálního a tištěného zpravodajství o nemovitostech ve střední a východní Evropě, pořádal letos v centru Prahy 23. ročník večera CIJ Awards Czech Republic. Ceny CIJ jsou nejdéle pořádanou akcí v oblasti komerčních nemovitostí v České republice a v průběhu uplynulých 23 let se neustále vyvíjely, aby držely krok se změnami na místním, regionálním i mezinárodním trhu s nemovitostmi.

V této soutěži Fragment získal rovnou 2 ceny a stal se Best Residential Development with more than 60 apartments a Best Architectural Development of the Year.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.