Úvod Naše aktivity Development Připravujeme Smíchov

Revitalizace brownfieldu Lihovaru, Praha 5 - Smíchov

 

Bytů:

550+

Parkování

550+

Retailů:

4 500 m2+

Počet etap:

3

Výstavba

2021 - 2025

Původní Lihovar Fischl a synové byl založen (první polovina 19. století) na místě vzdáleném jižně od souvislé zástavby Smíchova, v blízkosti Zlíchova a Vltavy. Místo bylo vybráno záměrně pro dobré dopravní spojení po silnici, železnici i řece. Tyto výhody přetrvaly téměř po dvě staletí do současné doby. Místo lze s nadsázkou považovat za bránu do levobřehé části Prahy.

Lihovar má díky tomu v současnou chvíli přímé spojení s centrem města (komplexní nabídka MHD - 28 linek) a strategické umístění u Jižní spojky s rychlým napojením na další dopravní uzly. Komfort při spojení s pravým břehem Vltavy v budoucnosti ještě zvýší Dvorecký most. Most bude určen pro tramvaje, pěší, cyklisty a autobusy MHD a ústit bude u stanice Lihovar.

V rychlé pěší dostupnosti je vyhledávanou destinací odpočinková Císařská louka nebo svahy Děvína a Dívčích hradů. Stejně tak jako pravobřežní nabídka volnočasových aktivit z Modřan až do Podolí, která je aktuálně snadno dostupná díky přívozu nebo cyklostezce přes Barrandovský most.

Architektura chystaného projektu klade důraz na napojení území původního Lihovaru a vytvoření rozšířeného centra Prahy 5. Odkazuje na blokovou zástavbu v centru Smíchova a zachovává její strukturu. Použité materiály v budoucí zástavbě zanechají genius loci původního místa. Budou jimi především zdivo a ocel. Umístění dochovaných technologií lihovaru v budoucích prostorech atmosféru doby ještě znásobí. Budova varny, která byla prohlášena za kulturní památku, se promění na 5patrovou galerii s kavárnou. Kolem 50 metrů vysokého komína, taktéž památkově chráněného, vznikne gastronomický provoz.

Ekologie a vysoký standard bydlení jsou již běžnými pojmy v přípravě jedinečných projektů dnešní Prahy. I zde se pomyslná laťka posouvá o stupínek výše. Při výstavbě se počítá s využitím udržitelných materiálů a eliminací produkce emisí. Při provozu pak s efektivním hospodařením s energiemi i vodou. Pro obyvatele bude naprostou normou použití VZT s rekuperací, v některých případech klimatizace a okenní trojskla. Kvalita ostatního vybavení, jako jsou podlahy, dlažby nebo sanitární technika vychází z osvědčeného konceptu Chytrého bydlení. Technologie pro smart Living a propojení koncových prvků v bytě je taktéž standardem tohoto konceptu.

Místo k životu (práci, zábavě i odpočinku): komplex je navržen jako autonomní místo pro komunitu lokálních obyvatel, stejně tak jako pro externí návštěvníky. Veřejné prostory budou přístupné pro kohokoliv a budou motivovat k aktivnímu a společenskému životu. V severní části vznikne také školka nebo dětské hřiště s interaktivními prvky a komorní park. Komerční parter vznikne v duchu současného trendu atraktivních trhů. K uspokojení nákupních potřeb denní spotřeby se zde počítá s nabídkou supermarketu.

ÚZEMNÍ ROZHODNUTÍ
4Q 2020
ZAHÁJENÍ PRODEJE
LÉTO 2021
ZAHÁJENÍ VÝSTAVBY
BUDE UPŘESNĚNO
KOLAUDACE I. ETAPY
3Q 2023
NASTĚHOVÁNÍ III. ETAPY
1Q 2025

 

LOKALITA

Zvětšit

Máte zájem o přednostní informace?

Zaujal vás projekt v lokalitě Smíchova? Zanechte nám na sebe kontakt ve formuláři níže s upřesněním o jaký typ dispozice máte zájem. My vás oslovíme s předstihem zahájení prodeje.

Zaregistrováním vašeho emailu získáte možnost obdržet exkluzivní informace o prodeji nových bytů ještě před jeho oficiálním zahájením, to je naplánováno na léto letošního roku.Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.