2018 | CHYTRÉ BYDLENÍ KLR@Plzeň

Bytový dům CHYTRÉ BYDLENÍ KLR@Plzeň je zasazen do ulice Kollárova, jen necelých 500 m od Velké synagogy, jedné z dominant Plzně. Ještě blíže je situováno největší plzeňské nákupní a zábavní centrum, Plzeň Plaza. Přímo prémiové umístění projektu je jednou z největších výhod prvního mimopražského projektu Trigema Chytré bydlení.
V šestipatrovém domě vyrostlo 82 nových bytů nejrůznějších kategorií. Další z výhod je vybavení každého bytu balkónem, lodžií nebo terasou. Byty v nejvyšších patrech pak disponují velkorysými střešními terasami.

V domě s decentní světlou fasádou a šedými elegatními detaily je kladen důraz na energetickou náročnost a další znaky, které s sebou Chytré bydlení přináší – trojskla, zděný stěnový systém a především komplexně navržené bytové dispozice.

Novostavba bytového domu, jehož architektonický návrh pochází z dílny tamního studia AIP Plzeň, je ve tvaru L s decentní světlou fasádou, modrými a mléčně bílými balkony. Poslední šesté patro bytového domu je mírně ustupující směrem od ulice Kollárova, kdy nižší páté patro tvoří kratší část objektu a odděluje tak okolí od vnitrobloku domu. Ten již brzy ožije zelení, čímž celý prostor ještě více zpříjemní.

Dům vychází z osvědčeného konceptu Chytrého bydlení, díky čemuž je vybaven například plastovými okny s izolačními trojskly a vzduchotechnickými jednotkami s rekuperátorem, který je určený pro nucené větrání bytu. To zajišťuje výměnu spotřebovaného zatíženého vzduchu za vzduch nový, který je filtrovaný od vnějších nečistot a dohřátý na místní pokojovou teplotu. Výstavba bytového domu byla realizována pomocí moderních ekologických materiálů. Objekt je proto také v energetické náročnosti třídy B, což značí, že budova je velmi úsporná. Stavební práce na projektu KLR@Plzeň zajišťovala společnost Trigema Building a.s.

Parkování budoucích rezidentů je zajištěno jak prostřednictvím podzemních parkovacích stání pod domem, tak v sousedním samostatném domě. Tímto řešením projekt zaručuje větší kapacitu nabízených stání, než jaká je předepsána normou.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.