Lihovar Smíchov

Lihovar Smíchov je nově vznikající komplex v rámci revitalizace brownfieldu Lihovaru Praha 5 - Smíchov, kde ve 3. etapách do roku 2025 vznikne 500+ bytových jednotek, 550+ parkovacích stání a 4 500 m2+ retailových prostor.

Architektura chystaného projektu klade důraz na napojení území původního Lihovaru a vytvoření rozšířeného centra Prahy 5. Odkazuje na blokovou zástavbu v centru Smíchova a zachovává její strukturu. Použité materiály v budoucí zástavbě zanechají genius loci původního místa. Budou jimi především zdivo a ocel. Umístění dochovaných technologií lihovaru v budoucích prostorech atmosféru doby ještě znásobí. Budova varny, která byla prohlášena za kulturní památku, se promění na 5patrovou galerii s kavárnou. Kolem 50 metrů vysokého komína, taktéž památkově chráněného, vznikne gastronomický provoz.

Ekologie a vysoký standard bydlení jsou již běžnými pojmy v přípravě jedinečných projektů dnešní Prahy. I zde se pomyslná laťka posouvá o stupínek výše. Při výstavbě se počítá s využitím udržitelných materiálů a eliminací produkce emisí. Při provozu pak s efektivním hospodařením s energiemi i vodou. Pro obyvatele bude naprostou normou použití VZT s rekuperací, v některých případech klimatizace a okenní trojskla. Kvalita ostatního vybavení, jako jsou podlahy, dlažby nebo sanitární technika vychází z osvědčeného konceptu Chytrého bydlení. Technologie pro smart Living a propojení koncových prvků v bytě je taktéž standardem tohoto konceptu.Počet bytů: 500+
Dokončení: 2025

www.lihovar-smichov.cz/

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.