Vaše zpráva byla odeslána.

Historie

2019

Rok 2019 se nesl ve znamení zahájení stavby hned několika významných projektů, které se budou dokončovat až v průběhu roku 2020. Ani o píď jsme neslevili z našich vizí-stavět hezké stavby, pěknou a zároveň užitnou architekturu, která se bude na první pohled lišit od většiny dnes stavěných domů.

Po mediálně úspěšném projektu Cyberdogu z roku 2018 se Trigema opět dostala do povědomí domácích i zahraničních médií a odborné veřejnosti s přípravou stavby nejvyšší budovy v České republice pod názvem TOP TOWER, které opět vzešla z dílny našeho architektonického ateliéru Black n' Arch s Davidem Černým. Za zmínku stojí i uznání od odborné veřejnosti v podobě ocenění naší práce v soutěžích Best of Realty a Zasedačka roku.

I nadále však přetrvávala dlouhodobě prohlubovaná povolovací křeč v investiční výstavbě, kterou lehce uvolnila nová vize vlády prostřednictvím rekodifikace stavebního zákona v úplně novou zákonnou normu s heslem „jedno povolení, jedno razítko“. To vše s vidinou přijetí v roce 2021 a postupným nabýváním účinnosti nového zákona do roku 2023. Takže budoucnost je viděná v lepších barvách, než jakou představuje neměnící se současnost složitého povolování staveb.

V rámci našeho konceptu rezidenčního developmentu pod názvem Chytré bydlení jsme zahájili stavbu bytového komplexu v pražských Nuslích na místě bývalé mlékárny, na přelomu roku 2019 a 2020 jsme získali očekávané stavební povolení rezidenčního nájemního projektu FRAGMENT v lokalitě Invalidovny Prahy 8, dokončili a vyprodali jsme stavbu bytového domu v ulici Na Maninách v Holešovicích a v Plzni jsme doprodali všechny byty v projektu KLR@Plzeň a zahájili výstavbu již druhého rezidenčního projektu V Zahrádkách.

Společnost Trigema Building se vedle novostaveb zaměřila jak na rekonstrukce, tak zateplení a jiné projekty stavebního charakteru. A to nejen v Praze, ale i jinde v republice. Zajímavým projektem byla rekonstrukce historické vily v Hrádku nad Nisou.

To, co nám však v rámci stavební firmy pomohlo, byla zásadní změna obchodní strategie do dalších let, která se začala projevovat již začátkem roku 2020. Na Monínci jsme areál rozšířili o novou letní atrakci, kterou se staly Terasy Monínec. Vyrostlo zde díky tomu dětské hřiště, nový venkovní bazén a nepostradatelné venkovní občerstvení. Vše zapadající do našeho dlouhodobě budovaného vidění Monínce jako areálu pro rodiny s dětmi v letních a zimních měsících a školícího střediska v měsících jarních a podzimních.

Rozvíjeli jsme i naše ostatní aktivity. Za zmínku stojí spuštění výroby našeho prvního vína ve vinařství Dog in Dock, další technologický posun startupového projektu Flat Zone, tedy agregátoru nových realitních nemovitostí využívající data z našich developerských analýz. A tak jako každý rok i letos nechyběla naše podpora neziskových činností: Centra Paraple, Dejvického divadla nebo společnosti Czech Photo – provozovatele Czech Photo Centre v Nových Butovicích a současně i pořadatele fotografických soutěží Czech Press Photo, Czech Nature Photo a dalších projektů.

Vlastně jsem nezmínil ještě jednu akci. Oslavu 25. narozenin Trigema. Všichni zaměstnanci firmy při té příležitosti nejprve dobudovali vlastními silami odpočinkový park na korzu v Nových Butovicích a následně celou neděli stavěli lyžařskou sjezdovku v areálu tržnice v pražských Holešovicích před klubem SaSaZu, kde se velkolepá oslava narozenin pořádala. Věřím, že kdo jste tam byli, tak dodnes vzpomínáte. No a kdo ne, jste zváni na oslavu 30. narozenin, která se nezadržitelně blíží.

Více ve Výroční zprávě roku 2019

 

2018

Rok 2018 pro nás byl především obdobím, kdy jsme úspěšně dokončili hned několik našich rezidenčních projektů – bytový dům v ulici Jeremiášova na Lužinách, Boleveckou v Horních Měcholupech, Čistovickou v Řepích a plzeňskou Kollárovu nebo i první výsledek spolupráce s Davidem Černým a jeho týmem, kterým bylo otevření robotického informačního centra/robotické vinárny Cyberdog.

Díky Cyberdogu se Trigema navíc dostala do povědomí nejen domácích, ale i zahraničních médií, což mimo jiné taky znamenalo, že jsme se objevili v The New York Times, Washington Post, The Sydney Morning Herald nebo německém Die Welt.

Navzdory těmto úspěchům to byl rok úmorný. Proces povolování staveb v ČR a především v Praze se definitivně zadrhl. A změna k lepšímu bude o urputné práci a dlouhodobých změnách, a to především ve vztahu mezi samosprávou a státní správou. Není totiž normální, aby se stavba v Praze připravovala a povolovala 8 let i více! Takže na pražském rezidenčním trhu pokračoval boj o razítka a získávání potřebných povolení ke stavbám. Každodenně jsme proto byli nuceni vymýšlet nové taktiky a postupy, jak docílit jediného – přiblížit se k tomu, abychom mohli konečně začít stavět a prodávat naše další připravované projekty.

Nutno zároveň poznamenat, že jsme v tom nebyli sami. Všichni ostatní hráči na trhu měli v uplynulých dvanácti měsících bohužel obdobné zkušenosti. Kromě developerské činnosti jsme se věnovali dalším našim aktivitám a projektům. Na Monínci jsme díky týmu Josefa Dresslera otevřeli nový bikový Family Trail a především pak dokončili rekonstrukci penzionu Nová Javorka. Zapomenout nelze ani na zahájení užší spolupráce se společností Inter-sport, jejíž půjčovna a servis lyží i kol byla na Monínci nově otevřena.

Trigema Building mimo jiné dokončila přístavbu základní školy Tupolevova v pražských Letňanech, kde bylo vytvořeno 11 nových a dvě zrekonstruované třídy základní školy. Kvalita odvedené práce zde byla podle investora vysoce nadstandardní.

Podařilo se nám rovněž rozjet projekt vlastní značky vín Dog in Dock, které jsme začali veřejně nabízet a zároveň i náš první startupový projekt Flat Zone, tedy agregátor nových realitních nemovitostí využívající data z našich developerských analýz. I podpora neziskových činností nezůstala opomíjena. Čím dál více lidí si naši firmu vybaví díky činnosti Czech Photo Centre v Nových Butovicích, podpory fotografických soutěží Czech Press Photo a Czech Nature Photo, ale i třeba dlouholeté podpory Centra Paraple.

Více ve Výroční zprávě roku 2018

 

2017

V roce 2017 se Trigema soustředila na svůj další rozvoj snad nejvíce ve své historii. Jak v oblasti developmentu, tak stavební výroby, cestovního ruchu a dalších našich aktivit. Současně s tím jsme zvýšili úsilí o podnikání v oblasti start-upů, jehož výsledkem je první reálný projekt. Klíčovou oblastí zůstává pro Trigemu development. Výsledkem developerské práce jsou bytové domy Chytrého bydlení, které jsou v současnosti nabízeny už ve třech kvalitativních úrovních. A to jak v Praze, tak v Plzni.

V hlavním městě i dalších větších městech Česka navíc připravujeme hned několik dalších projektů. Vzhledem k velikosti a tím i finanční náročnosti jednotlivých projektů byl v roce 2017 zveřejněn záměr zřízení historicky prvního korporátního dluhopisového programu Trigemy. V rámci první vlny emise díky tomu investoři upsali dluhopisy za téměř 450 milionů korun. Původní předpoklad přitom byl, že zájem investorů bude o mnoho nižší a bude se pohybovat jen okolo 300 milionů korun.

Dobrými výsledky jsme se mohli pochlubit také v případě stavební výroby, kde jsme se zabývali nejen stavbami obytných budov, ale také rekonstrukcemi či zateplováním. Jedním z důkazů kvality naší práce je mimo jiné ocenění v soutěži Stavba roku.

Zlepšené ekonomické výsledky Areálu Monínec, které se opírají o nárůst návštěvnosti a tržeb, jsou výsledkem našich investičních aktivit z posledních měsíců. Nová technologie Snowfactory přilákala na Monínec desetitisíce nových zájemců. Dařilo se nám zde však i v ostatních ročních obdobích. Areál se stal díky tomu plnohodnotným místem pro trávení volného času po celý rok.

Významnou podporu jsme věnovali vybraným projektům z oblasti společenské odpovědnosti. Vedle Centra Paraple, jemuž pomáháme už více než 15 let, jsou to především projekty a aktivity obecně prospěšné společnosti Czech Photo, která provozuje nové multikulturní Czech Photo Centre a organizuje soutěže Czech Press Photo a Czech Nature Photo. Povědomí o značce Trigema rok od roku roste, jak potvrzují výzkumy. Vážíme si zároveň důvěry, kterou nám naši obchodní partneři každodenně projevují. Současně ale také reagujeme na aktuální vývoj na realitním a stavebním trhu, abychom v silné konkurenci obstáli také v následujících letech.

Oblastí, která je pro nás v současnosti velkou výzvou, je robotizace a automatizace stavební výroby. V tom spatřujeme významný potenciál. Už několik let je pro nás samozřejmostí, že moderní technologie využíváme ke spokojenosti zájemců o Chytré bydlení. V tuto chvíli nazrál čas, abychom se posunuli rovněž v tom, jak naše stavebnictví ještě více zefektivnit a zároveň dále zkvalitnit.

Více ve Výroční zprávě roku 2017

 

2016 - 1994

2016 | Dokončení výstavby II. etapy projektu SMART Byty Nové Butovice, zahájení výstavby BLV@Horní Měcholupy a CSV@Řepy, realizace zateplení největšího bytového domu v historii (investor: BD Zelenohorská)
Výroční zpráva 2016

2015 | Dokončení výstavby I. etapy projektu SMART Byty Nové Butovice, zahájení výstavby CLB@Letňany.
Výroční zpráva 2015

2014 | Dokončení II. a III. etapy bytových domů 2Barevné Letňany, dokončení vědeckotechnického parku s názvem Park Vědy Roztoky a zahájení výstavby projektu SMART Byty
Výroční zpráva 2014

2013 | Dokončení I. etapy 2Barevných Letňan, BD Chudenická, zahájení stavby II. a III. etapy 2Barevných Letňan, PV Roztoky
Výroční zpráva 2013

2012 | Dokončení Rezidence 3D, zahájení výstavby 2Barevných Letňan, zahájení stavby BD Chudenická pro SBD Pokrok, rekonstrukce Hotelu Monínec
Výroční zpráva 2012

2011 | Dokončení VTP Roztoky a 3. etapy BD Letňany, zahájení Rezidence 3D, zahájení výstavby BD Písková pro SBD Pokrok
Výroční zpráva 2011

2010 | Dokončení 2. etapy BD Letňany a zahájení 3. etapy - Modrého domu, zahájení stavby Vědeckotechnického parku v Roztokách, rekonstrukce a dostavba ISP Nebušice
Výroční zpráva 2010

2009 | Výstavba 2. etapy Barevných Letňan - Žlutého domu, příprava projektu Vědeckotechnického parku v Roztokách, otevření areálu na Monínci
Výroční zpráva 2009

2008 | Konsolidovaný obrat dosáhl téměř 0,8 mld. Kč, výstavba rezidenčního projektu Barevné Letňany a apartmánu na Monínci a stavba lyžařského areálu Sportrelax Centrum Monínec
Výroční zpráva 2008

2007 | Dokončení holdingové struktury společnosti, vznik Trigema Building a.s., dokončení 2. etapy BD Stodůlky, akvizice do projektové společnosti BD Letňany
Výroční zpráva 2007

2006 | Dokončení polyfunkčních domů v Roztokách a kongresového Hotelu Academic, akvizice do společnosti Monínec s.r.o.
Výroční zpráva 2006

2005 | Zahájení výstavby kongresového centra v Roztokách, dokončení čtyř bytových domů ve Stodůlkách
Výroční zpráva 2005

2004 | Zahájení výstavby BD Stodůlky a 2. etapy zástavby roztockého náměstí BD Roztoky B2+B3
Výroční zpráva 2004

2003 | Stavba BD Jinonice, příprava BD Stodůlky, založení společnosti Trigema Development s.r.o.

2002 | Kolaudace bytových domů v Roztokách A1 a A2 a výstavba BD Jinonice, smlouva na pozemky ve Stodůlkách

2001 | Zahájení partnerství s Centrem Paraple

2000 | Vyhrané výběrové řízení na koordinátora zástavby roztockého centrálního náměstí

1999 | Dostavba Centra Paraple, dokončení stavby BD Nýřanská

1998 | Dokončení prvního developerského projektu v Radotíně, projekt bytového domu v Nýřanské ulici, založení společnosti Trigema Real s. r.o., 1. zateplení rodinných domů

1997 | Stavba bytového domu v Radotíně

1996 | 1. opláštění haly v Čakovicích a 1. projekt bytového domu v Radotíně

1995 | 1. zakázky - sanace krovu v restauraci U Marčanů na Veleslavíně a hrubá stavba rodinného domu v Dobřichovicích

1994 | 27. květen - založena firma Trigema s.r.o.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.

 
Vaše data jsou v bezpečí.

Poskytnuté osobní údaje budou použity za účelem kontaktování zákazníka a vytvoření obchodní nabídky.
Podrobnosti o zpracování osobních údajů, jakož i o právech klienta najdete zde.