Vědeckotechnický park
Roztoky

VĚDECKOTECHNICKÝ PARK ROZTOKY

Vědeckotechnický park v Roztokách byl naším prvním projektem z oblasti vědy a výzkumu. Kombinuje v sobě funkčnost technologického parku, podnikatelského inkubátoru a centra pro transfer technologií.

Vědecká pracoviště, kanceláře, společné prostory:

3 874 m2

Podnikatelské inkubátory:

103 m2

Centrum pro transfer technolgií:

44 m2
Realizace 2010 - 2011

Ve spolupráci s ČVUT a podnikatelským sektorem se zabývá výzkumem a vývojem spalovacích motorů pro automobily a motorů s alternativními pohony, stejně jako konstrukcí vozidlových převodovek. Vědeckotechnický park v Roztokách dokonale využívá synergií se sousedním Parkem vědy, díky čemuž propojuje výhody obou center vědy a výzkumu.

www.vedecke-parky.cz

Nájemci a partneři

S VTP jsou neodmyslitelně spojeni jeho významní partneři a nájemci, kteří v jeho prostorách realizují své výzkumné a vývojové aktivity.

ČVUT / CVUM

Hlavním partnerem projektu je Fakulta strojní ČVUT, reprezentovaná Centrem vozidel udržitelné mobility (CVUM). Hlavním zaměřením centra je výzkum a vývoj zážehových spalovacích motorů (benzínových, plynových, na alternativní paliva) a vznětových spalovacích motorů pro automobily i těžká vozidla. Výzkum motorů je zaměřen na termodynamiku, vnitřní aerodynamiku, přeplňování kompresorem i turbokompresorem, použití konvenčních i nově se objevujících technologií, snižování a následnou úpravu emisí, inteligentní systémy řízení motorů, dynamiku motorů a pevnost skupin aplikovanou na optimalizaci konstrukce.

TÜV SÜD Czech s.r.o.

TÜV SÜD je vedoucí společností v oblastech inspekce, certifikace a testování systémů, procesů, výrobků a služeb. Rozsah aktivit zahrnuje také konzultační, schvalovací, expertní činnosti a vzdělávání ve všech odvětvích průmyslu a služeb. Automobilová divize je nezávislá schvalovací a zkušební autorita se širokou nabídkou služeb pro automobilový průmysl akreditována a uznána různými autoritami.

STRUERS GmbH

Struers je dnes vedoucím světovým výrobcem zařízení a spotřebních materiálů pro preparaci metalografického povrchu pevných materiálů. Má pobočky v 24 zemích, kvalifikovaný servisní personál, zkušené metalografy a celosvětovou síť prodejců. Struers pokrývá celý rozsah zařízení a spotřebních materiálů pro preparaci metalografických vzorků, od jednoduchých manuálních zařízení až k sofistikovaným, plně automatizovaným zařízením pro řešení preparace.

Prostory k pronájmu

VTP Roztoky nabízí několik kanceláří a konferenční místnost k pronájmu. V případě zájmu nás kontaktujte prostřednictvím info@vtp-roztoky.cz nebo telefonicky na číle +420 246 003 500. Více informací o nabízených prostorech naleznete v materiálu níže.

Galerie

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.