Vaše zpráva byla odeslána.
Úvod Nové byty Připravujeme FRAGMENT

Fragment: Budova jako umělecké dílo

 

Luxusní nájemní bydlení v LOKALITĚ KARLÍN / FRAGMENT

Kromě architektů kanceláře Qarta architektura (Řezák + Wittassek) jsme na přípravě budovy Fragment spolupracovali i s umělcem Davidem Černým. Důvodem bylo najít již v úvodu společnou řeč mezi architekturou a uměním. Díky této kreativní symbióze se podařilo najít nejlepší možné řešení pro daný pozemek, což si výjimečná poloha přímo naproti budovy Invalidovny jistě právem zasluhuje. Od prvních jednání mezi Qartou, Trigemou a Davidem Černým jsme hledali vhodnou formu a výraz pro řešený objekt. Nechtěli jsme totiž vytvořit pouze uniformní dům a zbylý prostor vyplnit sochou. Dům jsme tedy tvarovali společně jako reakci na okolní podněty. Také jako kontrast nového vůči starému, se vzrostlou zelení propojující tyto dva elementy.

Investice:

1,3 mld. Kč

Nájemních bytů:

144

Garážových stání

123

Obytné plochy

10 500 m2

Retail:

2 350 m2

Zastavěné plochy

4 500 m2


 
ÚZEMNÍ ROZHODNUTÍ
4Q 2018
ZAHÁJENÍ VÝSTAVBY
4Q 2020
ZAHÁJENÍ NABÍDKY ZÁJEMCŮM 2Q 2022
DOKONČENÍ INTERIÉRŮ
4Q 2022
PRONÁJEM KLIENTŮM
4Q 2022
KOLAUDACE
3Q 2022

PŘEDNOSTI PROJEKTU

Fragment – hlavní výhody

Projekt svou podobou jasně prezentuje, že se považuje za výjimečný počin. Co se ale skrývá pod povrchem a na co je nutné své fanoušky a zájemce upozornit?

Luxusní nájemní bydlení s dostupným parkováním

Premiové bydlení v Praze má mnoho podob. Atributy jako jsou centrum města, genius loci místa a okolní prostředí, nadstandardní služby přímo v bytě nebo budově, luxusně zařízený designový interiér, funkční technologie dokonale splňuje, navíc dokáže uspokojit také palčivou potřebu parkování, které jinak v centrech měst hojně chybí.

Trendy lokalita a genius loci "staré" invalidovny

Karlín můžeme s klidem příslovečně přirovnat k bájnému Fénixovi. Nevstal sice z popela, ale z povodní, nicméně se za necelých 20 let proměnil z nepříliš reprezentativní městské části za výstavní moderní lokalitu, která v Praze nemá obodby. Invalidovna, zosobněná překrásným barokním objektem umožnuje vybudovat stavbu, která přechod mezi starým a novým fyzicky demonstruje.

Technologické vybavení projektu a bytů

Bez technické podpory by se budova stala prázdnou schránkou. Budova chce jít technologicky příkladem a být vlajkovou lodí dalšího technologickéh pokroku. Prvky jako zelené střechy, prefabrikace, aktivované stropy, retenční nádrže, kamerový systém nebo robotická recepce se mají stát důkazem.

Nadstandardní vybavení bytů a společných prostor

Při navrhování interiérů je kladen důraz na využití barokních prvků v moderním provedení, materiálech a površích. Design má působit nadčasově a reflektovat tradici s historií.

Brand a umělecká díla Davida Černého ve spojení s architekturou studia Qarta

Spoluautory projektu jsou umělec David Černý a za Qarta architektura David Wittassek a Jiří Řezák. Objekt je koncipován jako umělecké dílo - ležící postava vojáka, která je opečovávána postavami.

Galerie

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

LOKALITA

Zvětšit

ZAJÍMÁ VÁS, JAK BY SE ZDE MOHLO BYDLET?

Máte zájem se dozvědět více inofrmací? Neváhejte nám na sebe zanechat kontaktní údaje v níže uvedeném formuláři. Jakmile se posuneme v přípravách projektu a výstavby do vhodné fáze, budeme vás informovat!

V průběhu roku 2022 dojde k uvolnění veškerých informací, potřebných k pronájmu bytů v budově Fragment. Naším partnerem a výhradním zástupcem pro pronájem je realitní kancelář Svoboda & Williams.Kontaktní formulář
 
 
Vaše data jsou v bezpečí.

Poskytnuté osobní údaje budou použity za účelem kontaktování zákazníka a vytvoření obchodní nabídky.
Podrobnosti o zpracování osobních údajů, jakož i o právech klienta najdete zde.