Úvod Média

Monínec patří psům již pošesté

06. 06. 2018


Nedělní odpoledne 10. června bude ve středočeském Monínci ve znamení našich čtyřnohých miláčků. Uskuteční se tu již 6. ročník akce Monínec patří psům. Součástí programu budou například soutěžní disciplíny psa Ruperta, ukázky práce kynologů a pokus o další psí rekord.

Program Monínce patří psům zahájí v neděli ve 13.00 hodin jednotlivé disciplíny psa Ruperta. Bude se jednat například o Stezku odvahy, Aport z vody, Chytání piškotů či agility v podobě slalomu, překážek a běhu mezi obručemi.
O dvě hodiny později se představí Záchranná brigáda kynologů. Ta ve své činnosti vyhledává pohřešované osoby v sutinách domů a ve volných a těžce prostupných terénech. Spolupracuje proto také třeba i s Policí ČR, Hasičským záchranným sborem ČR či Vodní záchrannou službou.
Po půl čtvrté dojde na pokus o další psí rekord. Tentokrát v podobě soutěže o to, kolik psů bude mít na sobě bezpečnostní reflexní šátek, který bude pro tuto akci speciálně připravený. Vloni se soutěžilo, kolik psů se dovede shromáždit na umělém sněhu místní sjezdovky. Roky předtím zase o to, kolik miláčků si na sebe nechá navléci tričko, které bylo vyrobeno pouze pro akci Monínec patří psům nebo kolik psů se vejde i s pány na nové molo místního blízkého Pilského rybníka a jaký nejvyšší počet psích štamgastů obsadí jednu z restaurací areálu.
Zhruba o deset minut později začne výstava psů všech plemen a v 17.00 bude možné, aby se na místní lanové dráze svezli nejen dospělí a děti, ale také jejich čtyřnozí miláčci.
Akce se koná ve spolupráci s Areálem Monínec a e-shopem Rupert.cz.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.