Úvod Média

Bezpečně na Monínci představí, jak se chovat na sjezdovce

08. 02. 2018

Areál Monínec v neděli 11. února veřejnosti ukáže, jak se správně chovat na sjezdovce. Již šestý ročník akce Bezpečně na Monínci doprovodí praktickými ukázkami Policie ČR, tým záchranářů a Hasičského záchranného sboru. Součástí programu bude navíc hudební vystoupení zpěváka a skladatele Jardy Hypochondra.


Bezpečně na Monínci se zaměří na osvětu a dodržování Desatera FIS, tedy například na to, jak zvládnout rychlost a způsob vlastní jízdy, jak brát ohled na ostatní lyžaře a snowboardisty či jak se zachovat v případě, když se na sjezdovce stane úraz. Chybět proto nebudou ani ukázky první pomoci, ale i třeba záchrany, evakuace přímo z lanovky a kontrolní měření rychlosti lyžařů přímo na sjezdovce.

Akce, která na Monínci v neděli začne v 10.00 hodin a skončí okolo 16.00 hodin zároveň také vysvětlí, jak se vyhnout krádežím lyží a snowboardů, které návštěvníci nechávají mnohdy volně bez dozoru. Zástupci Policie ČR upozorní rovněž na to, jak předejít vykrádání zaparkovaných automobilů.

Celodenní program, jenž zpestří hudební vystoupení Jardy Hypochondra, je pro veřejnost zdarma. Partnerem akce je Rádio Blaník.

Areál Monínec nabízí 1 200 metrů dlouhou červeno-modrou sjezdovku, která je určena nejen pokročilým lyžařům, ale i začátečníkům a dětem. Na hlavní sjezdovku Monínce všechny vyveze pohodlná čtyřsedačková lanovka. Ze sjezdovky se zhruba v první třetině můžete dostat také na kotvu a sjíždět tak jen prudší část kopce. Tuto trať doplňuje vedlejší Hotelová sjezdovka, která je dlouhá 170 metrů.

Monínec leží 70 kilometrů jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje v srdci České Sibiře a Českého Meránu. Ubytování je zajištěno v Hotelu Monínec, kde je také restaurace a bazén s vířivkou a saunou. Další ubytování nabízí stejnojmenné apartmány či penziony Javorka a Čertovka. U dolní části lanovky je navíc restaurace v alpském stylu M2.

Další informace lze nalézt na www.moninec.cz.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.