Úvod Média

Lyžařům začíná zima

14. 11. 2018

Dětský koutek, větší lyžařská škola i rychlejší servis. A hlavně sníh za každé teploty. Na Monínci startuje 17. listopadu sezona.


Svatý Martin letos na bílém koni nepřijel a teploty přes den zatím nevypadají na první sněhovou nadílku, ale na Monínci už se lyžaři svezou. Zatím jen na umělém sněhu, ovšem sezona v zimním areálu začíná již v sobotu 17. listopadu.

„Třetí zimu po sobě budeme využívat technologie zasněžování, takzvané Snowfactory. Umožňuje zasněžování i při teplotách nad nulou. K tomu jsme udělali několik vylepšení. Celkově jsme investovali na sedmdesát milionů korun,“ uvedl mluvčí lyžařského areálu Radek Polák.

S novou sezonou začne u dolní stanice lanovky fungovat zrekonstruovaná budova s pokladnou skipasů a lyžařskou školou.

„Pro děti dokončujeme novou hernu v rozšířené budově M2. V provozu bude zhruba se začátkem prosince. To už se snad také víc ochladí a dosněžíme celou velkou sjezdovku,“ doplňuje ředitel monínského areálu Jaroslav Krejčí.

Od soboty 17. listopadu bude v provozu horní šestisetmetrový vlek a lyžařská škola pod hotelem Javorka. Od pátku do neděle bude denní lyžování od 9 do 16 hodin. Od úterý do pátku se lyžaři svezou večer při umělém osvětlení od 18 do 21 hodin.

Lyžařská škola je nově přesunuta na druhou stranu lanové dráhy. „Ve školním skiparku je pohyblivý pás rozšířený o další možné výstupy podle toho, jak je lyžař zdatný,“ říká Krejčí. Pro ty, kteří už se na sjezdovce trochu rozkoukali, bude spuštěný talířový vlek – takzvaný poma.

Půjčovna lyží pro veřejnost se servisem zůstává na původním místě – tedy v budově M2. Její nový provozovatel prý zvládne servis lyží díky nejmodernějšímu brousicímu automatu za pár minut. Novinkou letošní sezony je rovněž testovací centrum značkových lyží. Nejnovější prkýnka od českého výrobce si zájemci vyzkouší hned první den – tedy v sobotu 17. listopadu od 10 hodin.

Hlavní sezona na Monínci letos začíná dva dny před Štědrým dnem. Ještě předtím, už v sobotu 1. prosince, se uskuteční oficiální snowboardové zahájení sezony za účasti špičkových jezdců z mezinárodního Horsefeathers Global teamu. Na svahu se tak objeví Islanďané Halldór a Eiki Helgason, Tyler Chorlton z Andorry nebo jejich mladší, čtyřiadvacetiletý kolega Mans Hedberger ze Švédska.

Bílé Vánoce


„Díky Snowfactory garantujeme návštěvníkům sníh nejen na Vánoce, ale i na přelom roku,“ láká milovníky zimních sportů Jaroslav Krejčí.

Další dobrou zprávou je, že ceny skipasů zůstávají stejné. „Drobné úpravy jsme dělali jen u rodinných skipasů. Stále platí, kdo si skipas objedná přes internet, toho vyjde levněji,“ konstatoval Krejčí. Stejně tak každý, který se na Monínci ubytuje od 7. prosince do 9. března, bude mít poloviční slevu na lyžování. Děti ubytované od 2. do 20. ledna si zalyžují zcela zdarma.

Kdo si bude chtít od sjezdového lyžování odpočinout, může vyzkoušet třeba snowtubing – jízdu na vzduchem plněné duši ve sněhovém korytě. Případně se sveze na sáňkách či bobech.

Na své si přijdou i běžkaři. V okolí Monínce jsou pravidelně udržované a dobře značené trasy pro běžkaře, a to v celkové délce kolem padesáti čtyř kilometrů.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.