Úvod Média

Z veřejné sféry přišlo o třetinu více zakázek

06. 11. 2018

Tuzemské firmy získaly od veřejných investorů letos do konce září 23,5 tisíce zakázek za 292,2 miliardy korun. Hodnota zakázek tak vzrostla meziročně o 23 procent a počet se zvýšil téměř o třetinu. Rovněž objem nově vypsaných zakázek vzrostl meziročně o 23 procent. Vyplývá to z údajů analytické společnosti CEEC Research.


„V některých oblastech stavební výroby, jako je například pozemní stavitelství, stále ještě není objem veřejných zakázek dostatečný. Navíc v řadě výběrových řízení je dominantní především výše požadované ceny, aniž by se více zohledňovaly kvalitativní parametry jednotlivých nabídek,“ uvedl ředitel stavební společnosti Trigema Building Karel Branda.

Významný meziroční vzestup je ovlivněn několika velkými zakázkami ze začátku letošního roku. Největší zakázku za čtrnáct miliard korun na rámcovou smlouvu o poskytování dodávek určených druhů minerálních olejů prostřednictvím železnice zadala v lednu společnost Čepro.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.