Úvod Média

Nového kulturního domu se v Klášterci dočkají do tří let

16. 11. 2018

Rekonstrukci kulturního domu v Klášterci nad Ohří na Chomutovsku zajistí firma Trigema Building. Za 181 milionů korun firma zpracuje projekt, podle kterého pak dům promění na energeticky úsporné multifunkční kulturní centrum. Vše by mělo být dokončeno do roku 2021, město chce stavbu zaplatit s přispěním dotace.


„My už se na to dva roky připravujeme, takže máme připravenou speciální rezervu přímo na kulturní dům. V současnosti by tam mělo být kolem 60 milionů korun a chtěli bychom v tom pokračovat. A samozřejmě jakmile dokončíme projektování, budeme chtít žádat o dotaci. Ten dům bude v pasivním standardu a na to dotační titul zatím vyhlášen je,“ řekl klášterecký starosta Štefan Drozd (Strana soukromníků ČR).

Kulturní dům bude v provozu zřejmě do září příštího roku, kdy by měla začít samotná stavba. V budově by po rekonstrukci kromě samotného kulturního domu měly najít zázemí klášterecké spolky, divadelní spolek Klas a také městská knihovna. Pro objekt, kde nyní knihovna sídlí, bude pak město hledat nové využití.

Navrhni a postav
Kvůli náročnosti stavby vypsalo město zakázku formou Design and Build – navrhni a postav. Chtělo se tak vyhnout možným nedostatkům v projektové dokumentaci a následnému prodlužování stavby.

Před zadáním nechal Klášterec zpracovat podrobnou studii, kde popsal své požadavky na budoucí podobu domu. Náklady původně město odhadovalo asi na 130 milionů korun.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.