Úvod Média

Jak se správně chovat na sjezdovce? Již posedmé akce Bezpečně na Monínci

15. 01. 2019

Monínec leží 70 kilometrů jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje v srdci České Sibiře a Českého Meránu. Ubytování je zajištěno v Hotelu Monínec, kde je také restaurace a bazén s vířivkou a saunou. Další ubytování nabízí Nová Javorka, penzion Čertovka a apartmány Monínec. U dolní části lanovky je navíc restaurace v alpském stylu M2.

Areál Monínec v neděli 20. ledna veřejnosti ukáže, jak se správně chovat na sjezdovce. Již sedmý ročník akce Bezpečně na Monínci doprovodí praktickými ukázkami Policie ČR, tým záchranářů a Hasičského záchranného sboru. V rámci zábavní části programu pak vystoupí moderátor Rádia Blaník Vladislav Slezák.


Policie ČR bude na sjezdovce měřit například lyžařům a snowboardistům orientačně rychlost. Bývá přitom obvyklé, že někteří návštěvníci dosahují na moníneckém svahu rychlosti až okolo 70 kilometrů za hodinu.

Bezpečně na Monínci se zaměří rovněž na celkovou osvětu a dodržování Desatera FIS, tedy například na to, jak zvládnout způsob vlastní jízdy, jak brát ohled na ostatní lyžaře a snowboardisty či jak se zachovat v případě, když se na sjezdovce stane úraz. Zároveň s tím si návštěvníci budou moci vyzkoušet, jaká by byla jejich jízda, kdyby byli pod vlivem alkoholu či omamných a psychotropních látek.

Policisté si opět připraví ukázky činnosti pro případ, když se lyžař či snowboardista na sjezdovce zraní. Veřejnost tak bude moci zhruba od 11.00 dopoledne vidět, jak místo úrazu správně zajistit, zraněného ošetřit a zabezpečit jeho přepravu.

Okolo 13.00 pak záchranáři z Hasičského záchranného sboru ukáží na svahu svoji techniku. Chybět přitom nebude ani sundávání lyžařů z lanovky a jiné ukázky práce záchranářů.

O zábavní program se v průběhu celého dne postará u dolní stanice lanovky moderátor Rádia Blaník Vladislav Slezák. Zároveň s tím zde proběhne řada soutěží a cen o zajímavé ceny. Akce Bezpečně na Monínci je pro veřejnost zcela zdarma. Další informace naleznete na adrese www.moninec.cz.

Monínec leží 70 kilometrů jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje v srdci České Sibiře a Českého Meránu. Ubytování je zajištěno v Hotelu Monínec, kde je také restaurace a bazén s vířivkou a saunou. Další ubytování nabízí Nová Javorka, penzion Čertovka a apartmány Monínec. U dolní části lanovky je navíc restaurace v alpském stylu M2.

Areál je jinak využíván celoročně. Je zde například lanové centrum, bikepark, naučná stezka Včely a mravenci a přírodní koupání Pilský rybník, jehož součástí jsou také sportovní hřiště a občerstvení.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.