Úvod Média

V Nových Butovicích vzniklo umělecké korzo

15. 01. 2019

Více informací o projektu Czech Photo a aktuální výstavy v galerii Czech Photo Centre naleznete na webu www.czechphoto.org.

Mezí výstupem z metra Nové Butovice a galerií Czech Photo Centre, jehož je Trigema generálním partnerem, vede korzo s výstavou Okamžiky století České tiskové kanceláře. Po putování po České republice se výstava vrací zpět do Prahy. Slavnostní akt zahájení výstavy proběhne v pátek v 10:00 společně s představiteli Prahy 13, ČTK a ředitelkou společnosti Czech Photo Veronikou Souralovou. Venkovní výstava bude probíhat do konce měsíce.


„Nyní se nám splnila naše idea uměleckého korza a místa, kde se střetávají obyvatelé Prahy s fotografií. Venkovní instalace Okamžiky století doprovází lidi směrem ke galerii Czech Photo Centre. Jsme rádi, že aspoň krátkou dobu můžeme hostit výstavu, která fotograficky připomíná sto let republiky,“ doplňuje Veronika Souralová.

Instalace Okamžiky století vznikla ke stému výročí vzniku republiky. Ilustruje století našeho státu tak, jak je zachytili při své každodenní práci fotoreportéři České tiskové kanceláře. Ze svých bohatých a unikátních fotoarchivů čítajících milióny snímků vybrala agentura ke každému roku století republiky alespoň jeden snímek zachycující významnou událost nebo charakterizující situaci či náladu doby. Impulzem k uspořádání této výstavy bylo zároveň sté výročí ČTK, která vznikla ve stejný den jako samostatné Československo.

Venkovní provedení výstavy je určeno pro co nejširší publikum. Během letošního roku byla výstava po zahájení v Praze ve Valdštejské zahradě k vidění v Brně, Hradci Králové, Ostravě, Plzni, Ústí nad Labem a dalších městech.

Czech Photo Centre je multižánrový umělecký prostor, situovaný u stanice metra Nové Butovice, kde vytváří uměleckou zónu mimo městské centrum. Czech Photo Centre má ambici stát se jednou z nejvýznamnějších galerií v hlavním městě. Poskytuje seberealizaci hlavně mladým lidem, ale nejen jim. Chce do uměleckého dění vtáhnout obyvatele Prahy a stát se místem, kde se Pražané a další návštěvníci setkávají s díly předních českých i světových fotografů i se streetartovými instalacemi. Na výstavní prostor plynule navazuje restaurace, ateliér, učebna, fotografický archiv, kancelářské zázemí pro Czech Photo a venkovní galerie. Součástí činnosti centra je spoluorganizování prestižní novinářské soutěže Czech Press Photo a nové soutěže Czech Nature Photo.

Historicky Trigema udělovala vlastní cenu v rámci soutěžě Czech Press Photo za nejpůsobivější fotografii nebo sérii fotografií živé přírody. V roce 2014 se Trigema stala jedním z hlavních partnerů soutěže a v roce 2016 svou spolupráci povýšila na partnera generálního.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.