Úvod Média

Monínec přichází na léto s vodní maxiskluzavkou, bazénem i aquazorbingem

30. 04. 2019
Monínec už dávno není pouze lyžařským areálem. V dolní části areálu u restaurace M2 už od května návštěvníci najdou například nově vzniknuvší Aktivity park Monínec. Park zahrne novou kuličkovou dráhu a vodní maxiskluzavku, které budou dlouhé vždy zhruba 100 metrů. To vše doplní stávající nabídku, tedy tubing, trampolínu, lukostřelbu či discgolf.

Středočeský Areál Monínec spouští svoji letní sezónu. Nově nabídne například venkovní bazén, dětské hřiště, ale i třeba obří kuličkovou dráhu, maxiskluzavku a na sousedním Pilském rybníce aquazorbing nebo ježdění na paddle boardech.


Areál chceme co nejvíce otevřít veřejnosti. Zejména pak rodinám s dětmi. Tomu odpovídá skladba novinek, s nimiž budeme od května postupně přicházet. Návštěvníci k nám mohou přijet na jeden den, nebo se ubytovat v našich penzionech, apartmánech či přímo v Hotelu Monínec,“ říká Jaroslav Krejčí ml., ředitel Areálu Monínec.

Monínec už dávno není pouze lyžařským areálem. Vedle ježdění na zhruba 2,5kilometrové bikové trati, kterou se svým týmem navrhnul a vloni otevřel dvojnásobný mistr světa v biketrailu Josef Dressler, je zde řada dalších příležitostí pro zábavu i odpočinek.  Pro vášnivé bikery se nabízí 1,5 kilometru dlouhý bike park. Za zhruba 15 milionů korun se pod Hotelem Monínec v průběhu července otevřou nové terasy, jejichž součástí bude bazén a dětské hřiště.

Nový Aktivity park
V dolní části areálu u restaurace M2 už od května návštěvníci najdou nově vzniknuvší Aktivity park Monínec. Park zahrne novou kuličkovou dráhu a vodní maxiskluzavku, které budou dlouhé vždy zhruba 100 metrů. To vše doplní stávající nabídku, tedy tubing, trampolínu, lukostřelbu či discgolf.
 
Nechybí však ani lanový park a půjčovna elektrokol. Jen několik málo desítek metrů odsud je vzdálený Pilský rybník, kde je pro návštěvníky nově připravena možnost využití aquazorbingu, ježdění na paddle boardech či na voru. Díky aquazorbingu si tak bude moci každý vyzkoušet chůzi po vodní hladině rybníka, přemety, otočky a jiné triky. Paddleboarding je pak vodní sport, kdy jezdec stojí na prkně podobném surfovému longboardu  a k pohybu používá dlouhé pádlo.

Aktivity park bude od května do června otevřený vždy o víkendech, během července a srpna každodenně. Otevírací doba bude od 10.00 do 17.00 hodin. Zvýhodněné celodenní vstupné bude stát 490 korun.

Další nabídka areálu
Na Pilském rybníku bude zároveň všem zdarma k dispozici opalovací louka a vyhlídkové molo nebo dětské hřiště. Zahrát si tu můžete i volejbal či nohejbal. Hlad a žízeň zaženete přímo v kiosku na koupališti.
Na trase mezi restaurací M2 a Hotelem Monínec je pak 1,5 kilometru dlouhá naučná stezka Včely a mravenci. Na osmi stanovištích se nachází celkem 16 informačních panelů, které přehlednou a ucelenou formou seznamují se zajímavostmi lokality.
 
Monínecké akce
Během celého roku se na Monínci koná také řada akcí, která je určena jak rodinám s dětmi, tak všem ostatním.  O víkendu 11. až 12. května je to Predator Race , 9. června Monínec patří psům a od 28. června do 3. července již šesté pokračování fotbalové akademie Jakuba Dovalila.

Největší událost se pak uskuteční 20. července, kdy Monínec oslaví své 25. narozeniny. Na programu budou například hudební vystoupení nebo i vyhlášení výsledků soutěží, které již od března běží na Facebooku, webu a Instagramu areálu.
 
Okolí areálu
Monínec leží 70 kilometrů jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje v srdci České Sibiře a Českého Meránu. Široká síť cyklostezek procházející touto lokalitou činí z Monínce ideální místo pro cykloturistiku. Na své si přijdou i milovníci golfu. V blízkosti areálu najdete golfové hřiště golfové hřiště Čertovo břemeno, které uspokojí nároky každého hráče.

Nad areálem leží jeden z nejvyšších vrcholů Čertovy hrbatiny, kterým je Javorová skála. Ta je zejména cílem pro ty, kteří chtějí navštívit nejstarší poštovnu v Česku. Stávala nejdříve na vrcholku hory Sněžky a v 90. letech se přestěhovala právě sem. Dalším tipem na výlet je blízká vesnická památková zóna Ounuz s řadou roubených chalup. Natáčela se tu například pohádka Pyšná princezna.

Ubytování
Ubytování v areálu Monínec je pro všechny zajištěno ve stejnojmenném hotelu, kde je také restaurace a vnitřní bazén s vířivkou a saunou. Další ubytování nabízí stejnojmenné apartmány či penziony Čertovka a Nová Javorka. Ta vznikla na místě původního penzionu a byla otevřena teprve vloni v prosinci. Pro návštěvníky je k dispozici celkem 20 pokojů, velice podobných těm hotelovým. U dolní části lanovky je navíc restaurace M2.

Další informace o nabídce areálu a jednotlivých akcích lze nalézt na adrese www.moninec.cz.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.