Úvod Média

V bývalých Nuselských mlékárnách vznikne bytový areál Chytrého bydlení se zeleným vnitroblokem

21. 05. 2019
V projektu je navrženo více než sto bytů, kde většina z nich cílí na rodiny. Většina bytů v třípokojových a větších dispozicích se vyznačuje respektováním potřeb takových rodin. Jedná se zejména o vzdušné prostory, velký důraz na variabilní úložné prostory a také vnitřní uspořádání nábytku v místnostech. Velkou přidanou hodnotou exteriéru je pak rozlehlá soukromá zahrada, která bude na ploše okolo 4 200 m2.

Developerská společnost Trigema získala a začíná rozvíjet další projekt Chytrého bydlení. V pražských Nuslích proto již začala demolice areálu bývalých mlékáren. Do konce příštího roku zde vznikne bytový projekt CHYTRÉ BYDLENÍ @Nusle (Nová „Nuselská“), jehož součástí bude také vnitroblok plný zeleně a míst pro odpočinek.


Část Prahy, kde náš projekt vznikne, prochází postupnou obměnou a stává se obdobně atraktivní, jako jsou již nyní například Holešovice. Počítáme proto s tím, že zájem o nové byty zde bude velký,“ říká Marcel Soural, předseda představenstva společnosti Trigema.

Bytový projekt Nová „Nuselská“ se bude skládat ze tří samostatných sekcí. Každá z nich bude svou výškou a architektonicky, včetně typických sedlových střech, navazovat na okolní zástavbu. Po dokončení stavby, k níž by mělo dojít už na sklonku příštího roku, tu vyroste čtyř až šestipatrový areál, kde bude 146 jednotek Chytrého bydlení. Byty budou ve velikosti od 1+kk do 4+kk s terasou nebo zahradou.

Byty jsou zařazeny do kategorie Chytré bydlení Plus, díky čemuž budou také vybaveny vzduchotechnickými jednotkami s rekuperací, přípravou pro inteligentní ovládání bytu a zděnými příčkami. Celý areál bude energeticky velmi úsporný. Průkaz energetické náročnosti všech budov bude proto také ve třídě B.

Budoucí rezidenti bezpochyby ocení, že se součástí celého místa stane i vnitroblok. Na ploše okolo 4 200 m2 bude osázen bujnou zelení a vybaven lavičkami a dalším odpočinkovým mobiliářem. Zeleň bude zavlažovat automatický systém, který bude vodu čerpat z akumulační nádrže dešťových vod. Areál leží přímo naproti stoupající ulici Na Jezerce, odkud zároveň nabídne průhled do svého vnitrobloku. Je vymezen ulicemi Nuselská, V Horkách a Kloboučnická. Hlavní vchod bude z ulice Nuselská. Z ulice V Horkách se bude sjíždět do podzemních garáží, kde bude okolo 150 míst a vedle toho navíc i stanice pro dobíjení elektromobilů.

V Nové „Nuselské“ bude několik komerčních prostor, které budou sloužit jak pro potřeby budoucích obyvatel, tak široké veřejnosti. S uvedenými obchody a službami se počítá směrem k ulici Nuselská.

Projekční a architektonické práce zajišťovalo studio AGE project. Investorem, developerem a stavebníkem Nové „Nuselské“ je společnost Trigema.

Areál Nuselských mlékáren byl původně založený okolo roku 1900. V několika posledních letech však už nesloužil svému původnímu účelu a byl využíván spíše jen jako místo pro skladování.

Další informace naleznete na adrese www.byty-nusle.cz.
 

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.